ADVOKAT MILENE RADULOVIĆ I IVE ILINČIĆ: Istraga u slučaju Aleksića mogla bi biti okončana u narednih dvadesetak dana
ISTRAGA u slučaju profesora glume Miroslava Aleksića okrivljenog za silovanje mogla bi biti okončana u narednih dvadesetak dana, rekao je danas Jugoslav Tintor, advokat glumica Milene Radulović i Ive Ilinčić koje su ga optužile za seksulano zlostavljanje.
Foto: Youtube/Printskrin
Tintor je naveo da se saslušavaju svedoci i da će uslediti veštačenja.
- Tužilaštvo radi delotvorno, istraga će potrajati ukupno oko tri meseca, ne očekujem da se prvostepena presuda donese bez godinu do godinu i po, što je u Srbiji efikasno - rekao je Tintor za Prvu TV.
Dodao je da se za ovaj slučaj ne traži različitost u efikasnosti i da očekuje kvalitet pravde, da budu izvedeni svi dokazi, pa da sudsku presudu i žrtve i građani prepoznaju kao zadovoljenje pravde.
Tintor je rekao da je inicijalno pet devojaka optuživalo Aleksića, dok ih se posle javnog poziva policije javilo više od 10.
- Samo u odnosu na njih pet koje su se prijavile utvrđeno da je vrsta seksualnog zlostavljanja i vremenski period, daju mogućnost da se predmet procesuira. Trenutno se istraga vodi za 10 žrtava - rekao je on.
Dodao je da je 5-6 devojaka koje su prijavile Aleksića za krivična dela a ta dela ne mogu biti gonjene zbog protoka vremena dalo iskaze i biće svedoci.
Pravi dokazi u ovoj istrazi se svakog dana pribavljaju, saslušanjem žrtava i drugih svedoka. A biće ih i kroz veštačenja - rekao je on.
Dodao je da ne nalazi nijedan dokaz koji bi govorio u prilog involvacije Aleksićeve supruge Biljane Mašić i da ona apsolutno nije tema u istrazi, niti fokus u postupanju tužioca.
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (0)