OČEVO TELO MI SE RASPADALO U RUKAMA: Potresna ispovest sina čoveka koji je nastradao u požaru kod Bora
NENAD M. (67) izgoreo je u požaru koji je izbio u njegovoj kući u borskom selu Donja Bela Reka. Nesrećni ćovek je u trenutku izbijanja požara bio sam u kući.

Foto: Printskrin
- Oko devet sati uveče je večerao i popio lekove. Legao je u krevet i tražio je da ga pokrijem što sam i učinio. Ja sam posle toga otišao kući, koja je pored njegove i sve je bilo u redu do 22 sata, kada su me pozvala deca koja su prolazila pored kuće i videla plamen iz očeve sobe – priča neutešni Srđan M., sin nastradalog Nenada.
Kako ističe, on je odmah istrčao napolje, a onda i razvalio vrata kuće kako bi pomogao ocu.
- Zajedno sa decom smo kofama sa vodom ugasili vatru. Kada sam razvalio vrata u ušao u sobu, krevet je bio prazan. Od dima se jedva videlo u sobi gde nije bilo struje. Ugledao sam oca kako leži na podu. Pokušao sam da ga uvatim ispod mišica i povučem napolje ali sam osetio da mi se pod rukama raspada odelo kao i tata. Bio je u potpunosti izgoreo, toliko da mu je lice bilo neprepoznatljivo – jedva progovara Srđan.
On naglašava da mu je oca neko pretukao u avgustu mesecu ove godine, nakon čega je zbog ozbiljnosti povreda neko vreme proveo u bolnici.
- Neko ga je napao u selu. Toliko je bio izubijan da se niko nije nadao da će preživeti. Ležao je na hirurgiji više od dva meseca na produženoj nezi, zbog ove situacije sa koronom je bio premešten i na odeljenje neuropsihijatrije a onda je dovezen kući pre desetak dana. Ja sam ga pazio, davao mu lekove i hranu, sve što je bilo potrebno. Bilo mu je teško, jer je teško disao. Pominjao je da ovo nije život za njega, jer nije navikao da se teško kreće – kaže Srđan.
Nezvanično se saznaje da je do požara najverovatnije došlo usled zapaljenja šporeta na drva u sobi. Utvrđeno je da smrt nije nasilna, kao i da se nesrećni čovek ugušio dimom.
(Blic.rs)
Preporučujemo

PLAMEN PROGUTAO ČOVEKA (67): Tragedija u Boru - požar u kući planuo oko ponoći
03. 12. 2020. u 10:30

POŽAR U CENTRU BEOGRADA: Gori bivša biblioteka u Hilandarskoj ulici (FOTO)
02. 12. 2020. u 17:42

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)