OVO JE POMOĆNICA MINISTRA KOJA JE UHAPŠENA: Uzela 1.000 evra, pala na drugoj rati (VIDEO)
POSLE višemesečnog predistražnog postupka, u petak su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili Dariu Janjić Nišavić, pomoćnicu ministra poljoprivrede, zbog sumnje da je primala mito. Pored nje, priveden je i D. Č., kome se na teret stavlja davanje mita.

Foto: Fao
Kako se sumnja, Janjić Nišavićeva se sa D. Č. dogovorila da joj mesečno daje po 1.000 evra, kako bi mu obezbedila dobijanje ugovora u postupku javne nabavke Ministarstva poljoprivrede u oblasti usluga, koja je podržana od inostranog fonda za finansiranje poljoprivrede. Kako saznajemo, reč je o ugovoru o pružanju ekspertskih usluga u iznosu od 2.000 evra mesečno, od kojih bi polovinu uzimala osumnjičena. Prema onome što tvrdi Tužilaštvo, pomoćnici ministra je obećano da će novac dobijati u naredne dve godine, dok traje realizacija ugovora.
OSUDA MINISTRA
- POZNAJEM je površno, kroz posao, vidim je jednom u mesec dana - kazao je Nedimović. - Ona radi tu u Ministarstvu i do sada je radila korektno. Na pitanje da li je iznenađen što je uhapšena jedna od njegovih saradnica, Nedimović je kazao: - Više me ništa ne iznenađuje. Svaki vid korupcije osuđujem.
Prema nezvaničnim informacijama, hapšenje je usledilo nakon što je D. Č. isplatio Janjić Nišavićevoj drugu dogovorenu ratu. Policija je izvršila i pretrese, a osumnjičenima je određeno zadržavanje, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti dovedeni u Tužilaštvo na saslušanje.
Inače, Daria Janjić Nišavić u Ministarstvu radi dugo, ali je na poslovima međunarodne saradnje poslednjih nekoliko godina. Vest da je uhapšena, mnoge je u ovoj insutituciji iznenadila.
- Ako je neko uradio bilo šta protivno zakonu, treba za to i da odgovara, ma o kome da je reč - rekao je, za "Novosti" ministar poljoprivrede Branislav Nedimović. - Imamo nultu toleranciju za svaki pokušaj korupcije, što se pokazuje i sad, kao i kad smo jurili slične slučajeve pre tri godine u agrarnim plaćanjima. Dajemo podršku Ministarstvu unutrašnjih poslova, tužilaštvu i drugim organima u borbi protiv ovakvih pojava.
Preporučujemo

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (7)