BALKANCI GLAVNI SAVEZNICI ZLOGLASNOG OTONIJELA: Vođa opasnog kolumbijskog klana blisko sarađivao sa žestokim momcima iz našeg regiona
KOLUMBIJSKA narko-mafijaška organizacija "Clan del Golfo", čiji je vođa Otonijel uhvaćen krajem oktobra, ima balkansku mafiju kao saveznika, i to kao jednu od svojih pet glavnih međunarodnih veza, saopštila je kolumbijska policija.

Foto: AP Photo/Profimedia/Ilustracija
- Ova zločinačka organizacija ima pet glavnih saveza za šverc kokaina na različitim geografskim širinama: u Meksiku, u kartelima "Halisko Nueva Generasion" i "Sinaloa", u Evropi kalabrijsku i sicilijansku mafiju i mreže za trgovinu drogom na Balkanu - prenela je RTCG navode iz dokumenta kolumbijske policije koje je na današnjoj konferenciji za novinare pročitao šef kolumbijske policije general Horhe Luis Vargas.
Vargas je objasnio da je iz Kolumbije i Centralne Amerike droga ubacivana u brodske kontejnere, koji su zatim prebacivani do Holandije i Španije, a odatle kopnom na Balkan.
Vođa "Clana del Golfo", Dario Usuga, zvani Otonijel, uhvaćen je 24. oktobra u regionu na severozapadu zemlje i trebalo bi uskoro da bude izručen u SAD.
Otonijel se smatra jednim od najopasnijih svetskih trgovaca narkoticima, a "Clan del Golfo" broji oko 3.500 ljudi, prema zvaničnim podacima kolumbijske policije.
BONUS VIDEO: AKCIJA "PLANTAŽA 2012" - Uhapšena dvojica Banjalučana, osumnjičena da su uzgajala marihuanu
Preporučujemo

SUD ISPITUJE STRUČNjAKA ZA ZEMLjIŠTE: Nastavak postupka za ubistvo Jelene Marjanović
01. 11. 2021. u 07:55

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)