NASTAVLJENO SUĐENJE "VRAČARCIMA" : Krili pare u korpi sa prljavim vešom
SUĐENjE organizovanoj kriminalnoj grupi "vračarci", u Specijalnom sudu u Beogradu, nastavljeno je izvođenjem pisane dokumentacije, odnosno zapisnika o pretresanju stanova i potvrda o privremeno oduzetim predmetima od pripadnika kriminalne grupe, među kojima je nekoliko desetina mobilnih telefona, oružje, municija, novac i nakit.

Hapšenje članova grupe, Foto Printsrin MUP
Tokom pretresa stana Nikole Vušovića, koji je u bekstvu, a koji je označen kao jedan od vođa ove kriminalne grupe, u Njegoševoj ulici u Beogradu, pronađena je i oduzeta određena dokumentacija, kao i mobilni telefoni. U kući optuženog Rajka Topića i njene žene u Banatskom Karađorđevu, kako je prikazano na fotografijama, nađena je velika količina novca, i to u korpi za veš, komodi u kupatilu, spvaćoj sobi i u jednoj ženskoj torbici.
- U jednoj kući smo živeli žena i ja u drugoj njeni, to je njena kuća i ne znam zašto je tamo vršen pretres - tvrdio je Topić. - Nešto je moje, tih 28.000 evra pronađenih u kupatilu, bilo je ukupno 40.000 ali sam 12.000 evra uzeo jer smo žena i ja počeli da pravimo montažnu kuću. Taj novac nam je dao njen deda.
Na pitanje predsednika veća sudije Svetlane Aleksić, zbog čega onda taj novac nije držao u svojoj kući, rekao je da mu tamo nije bilo bezbedno. U nastavku pretresa prikazan je veći broj pisanih dokaza.
Po završetku, branioci optuženih zatražili su da se njihovi klijenti puste da se brane sa slobode. Posle većanja, doneta je odluka da se samo Stevanu Mandariću ukine pritvor uz meru napuštanja boravišta i obaveznog javljanja u policijsku stanicu.
Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) tereti "Vračarce" za tri teška ubistva i šest pokušaja teških ubistava. Na optuženičkoj klupi je 28 od 45 okrivljenih. Deo je u bekstvu, a ostatak služi ranije izrečene kazne po evropskim zatvorima. Kao vođe ove kriminalne grupe, pored Vušovića, a prema tvrdnjama TOK su i Uroš Piperski ( robija u Portugalu) i Radoje Zvicer (u bekstvu).
"Vračarci" su okrivljeni za smrt Aleksandra Halabrina, Dragana Ristića Čađa i Aleksandra Šarca, kao i za pokušaje likvidacija Lazara Vukićevića ( za otmicu i njegovu smrt optuženi su pripadnici Belivukove grupe), Samira Divljanovića, Miloša Nilovića, Andrije Zarića i Arsenija Stefanovića.
Zvicer i Vušović terete se i da su od 2019. do 2022. godine organizovali grupu, čiji pripadnici su između ostalog cijanidom pokušali da otruju Strahinju Savića u pritvoru u Bijelom Polju.
Nastavak suđenja zakazan je za 9.maj.

OVA MAJKA JE POSEBNA: Razlog su njena deca, a evo i zašto (VIDEO)
ONI su Ilija, Jovana i Vasilije Hadži-Purić, polaznici Centra za talente "Nikola Tesla".
10. 09. 2025. u 12:13 >> 20:43

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

U JEKU DAČINOG RAZVODA: Oglasila se Nataša Bekvalac
ĆERKA pevačice Nataše Bekvalac i bivšeg vaterpoliste Danila Ikodinovića, Hana Ikodinović, nedavno je napustila Srbiju i sa majkom otišla u Madrid, gde će se školovati.
16. 09. 2025. u 19:27
Komentari (0)