BOLEST OPTUŽENOG ODLOŽILA SUĐENJE: Nastavak procesa za ubistvo Blaža Đurovića
ZBOG bolesti optuženog Darka Veskovića Prike, danas je u Višem sudu u Beogradu za 19. februar odloženo suđenje njemu i optuženom Nemanji Ivanovu, koji se terete za ubistvo Blaža Đurovića 10. marta 2018. godine, ispred bratove kuće, u beogradskom naselju Dušanovac.

Mesto likvidacije Blaža Đurovića, Foto P. Mitić/privatna arhiva
Ovaj postupak je, inače, krajem prošle godine krenuo iznova zbog promene u sudskom veću.
Ivanov je uhapšen u Beogradu dve nedelje nakon ubistva, a Vesković u aprilu 2018. u Zagrebu.
Oni se terete da su iz automatske puške sa 29 projektila iz automobila ubili Đurovića, a nakon toga zapalili automobil.
Na teret im je stavljeno krivično delo teško ubistvo na podmukao način u saizvršilaštvu, kao i krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija u saizvršilaštvu.
BONUS VIDEO: NI SUZE NI PLAČA - Otac ubijene Angeline otkrio kako je izgledao susret Koste i njegove majke
Preporučujemo

OVAKO JE UHAPŠEN POLICAJAC-UBICA: Okružili ga specijalci, nije imao šanse (VIDEO)
07. 02. 2024. u 23:42

DETALjI HORORA U TUZLI: Policajac ubio ženu pištoljem u tržnom centru
07. 02. 2024. u 22:05

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)