GODINU MANJE ZATVORA ZBOG UBISTVA NOŽEM: Apelacioni sud smanjio kaznu Jeremiću
ZBOG toga što je prvostepeni sud dao prevelik značaj otežavajućim okolnostima na strani okrivljenog, dok olakšavajućim okolnstima to nije učinio, Apelacioni sud u Beogradu je preinačio prvostepenu presudu i Slavoljuba Jeremića zbog ubistva, osudio na 14 godina zatvora, umesto 15 na koliko je bio osuđen.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Po nalaženju Apelacionog suda, prvostepeni sud je pravilno, od olakšavajućih okolnosti na strani okrivljenog uzeo u obzir njegovu životnu dob, odnosno da ima preko 60 godina, smanjenu uračunljivost kritičnom prilikom, ali ne u stepenu bitnog. Od otežavajućih okolnosti uzeo je u obzir upornost i nameru za izvršenje krivičnog dela, sudeći prema težini i brojnosti povereda za koje je utvrđeno da je naneo pokojnoj oštećenoj, kao i njegovu raniju osuđivanost, pri čemu nije cenio odnos okrivljenog prema izvršenom krivičnom delu u vidu povrede koju je naneo samom sebi u pokušaju samoubistva.
Podsetimo presudom Višeg suda u Beogradu Jeremić je zbog ubistva osuđen na zatvor u trajanju od 15 godina, te mu je izrečena mera bezbednosti oduzimanja jednog noža na preklop.
On je 12. maja 2022., u Beogradu, lišio života oštećenu Snežanu Đurišić na taj način što je došao do njenog porodičnog domaćinstva pa ju je u letnjoj kuhinji stare kuće na imanju napao nožem i zadao joj višestruke povrede glave, vrata i trupa usled kojih je preminula na licu mesta.
Nakon toga, on je otišao do pomoćne zgrade koja se nalazi u dvorištu domaćinstva gde je na tavanu benzinom polio i zapalio senom (kojom prilikom je zadobio opekotinu leve nadlanice), a onda se vratio u ostavu i nožem sebi naneo tešku telesnu povredu opasnu po život. U toj ostavi ga je i pronašla policija sa nožem u džepu, nakon čega je prevezen u Urgentni centar i podvrgnut hitoj hiruškoj intervenciji.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)