ODLOŽEN PRETRES JASMINI BAJOVIĆ ZBOG UBISTVA MUŽA: Izostali branilac i punomoćnik
POČETAK ponovljenog suđenja Jasmini Bajović (44), koja je prvostepeno osuđena na tri godine zatvora zbog ubistva na mah nožem supruga Milorada (54) u iznajmljenoj kući u Surčinu, u novembru 2021. godine, nije održan danas u Višem sudu u Beogradu, već je odložen za početak naredne godine.
Ideja je da se regrutuje novi kadar, Foto D. Milovanović
Pretres nije održan jer nije došao Jasminin branilac zbog bolesti. Takođe, u sud nije pristupila ni punomoćnica oštećene porodice.
Optužena Jasmina je na suđenje došla sa slobode, u pratnji sestre.
Sudsko veće je, podsetimo, pri izricanju prvostepene presude, utvrdilo da je reč o ubistvu na mah, osudivši Jasminu na tri godine zatvora. Utvrđeno je da je delo počinila u stanju bitno smanjene uračunljivosti i stanju jake razdraženosti.
Jasmina je, kako je takođe utvrđeno, dugo vremena trpela porodično nasilje. Kobnog dana, suprug ju je u stanju pijanstva opet napao i pretukao. Onda je ona posegnula za nožem i njime ga ubola u grudi. Milorad je izdahnuo u Urgentnom centru, a Jasmina je uhapšena.
Ipak, Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je prvostepenu presudu i predmet je vraćen na ponovno odlučivanje.
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONA JE ZLA!" Ova poznata srpkinja je zaova Snežane Đurišić (FOTO)
"MALO je zla, ali je naša..."
02. 11. 2025. u 16:10
Komentari (0)