BOĆA I JANJOŠ U SUDNICI I 17. MAJA: Zakazano ročište optuženima za ubistvo mma borca Uroša Stefanovića u Novom Sadu
U VIŠEM sudu u Novom Sadu za 17. maj je zakazano pripremno ročište za ubistvo MMA borca Uroša Stefanovića (27) i ranjavanje Gorana Kovačevića Goranca (47), saznaju "Novosti".

Daniel Janjoš / Foto Fejsbuk
Za ovo krivično delo terete se Dalibor Bogdanović Boća (45), bivši policajac, i Daniel Janjoš (42). Oni će u sud biti dovedeni iz pritvora, koji im je poslednji put produžen do 9. jula.
Pucnjava u kojoj je ubijen Stefanović, a Kovačević ranjen, dogodila se 2. septembra prošle godine u Cankarevoj 8 u novosadskom naselju Detelinara. Više javno tužilaštvo u Novom Sadu je, podsećamo, 11. marta podiglo optužnicu protiv Bogdanovića i Janjoša zbog, kako su naveli, opravdane sumnje da su izvršili krivično delo teško ubistvo i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dalibor Bogdanović, koji je nešto više od šest meseci bio u bekstvu i za kojim je bila raspisana međunarodna poternica, 9. marta se sam predao novosadskoj policiji. Janjoš, koji je takođe bio u bekstvu, policiji se predao dve nedelje posle ubistva MMA borca i ranjavanja Kovačevića.

Dalibor Bogdanović Boća / Foto: Jutjub
Stefanović je ubijen kada je, bukvalno izleteo i goloruk stao ispred Kovačevića da mu zaštiti život kada su u njihovom pravcu ispaljeni hici, iz, kako se sumnja, automatskog oružja. On je pao smrtno pogođen, dok je Kovačević ranjen u levu podlakticu.
Preporučujemo

BIVŠI POLICAJAC BOĆA PREDAO SE U NOVOM SADU: Osumnjičen za ubistvo MMA borca
10. 03. 2022. u 08:19

JANjOŠU JOŠ 60 DANA PRITVORA: Istraga o ubistvu MMA borca u Novom Sadu
14. 12. 2021. u 21:00

OSUMNjIČENI ZA UBISTVO UROŠA STEFANOVIĆA: Daniel Janjoš (42)izneo odbranu na saslušanju u Tužilaštvu
16. 09. 2021. u 19:18 >> 19:23

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.
17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

"PROMENIO JE LIČNI OPIS": Željkov sin tvrdio da mu je otac živ
MNOGE je iznenadila izjava najstarijef sina Željka Ražnatovića Arkana, Mihajla da je njegov otac živ.
17. 08. 2025. u 16:16
Komentari (0)