TUŽILAC NIJE OPRAVDAO IZOSTANAK: Odloženo suđenje najpoznatijem srpskom makrou
SUĐENjE Mihajlu Maksimoviću, navodno najpoznatijem estradnom makrou, odloženo je u utorak u Višem sudu u Beogradu za 10. novembar zbog izostanka zamenika javnog tužioca sa zakazanog pretresa, koji nije dostavio ni razlog svog nedolaska.

Mihajlo Maksimović / Foto Z. Jovanović
Maksimović je, svojevremeno, na suđenju priznao da je posredovao u prostituciji između devojaka koje su radile za njega i klijenata, ali je odbio optužbe za trgovinu ljudima.
I on, kao i njegov brat Dušan Milenković, koji se tereti za isto delo, u utorak su uredno, sa slobode, stigli na suđenje. Podsetimo, Maksimović je u kućnom pritvoru i trebalo je da na ponovljenom suđenju iznese svoju odbranu.
Maksimović je uhapšen u januaru 2019. i godinu i devet meseci je proveo iza rešetaka, a od novembra prošle godine je u kućnom pritvoru. Na početku suđenja, on je kazao da je podvođenje, koje mu se stavlja na teret, a koje je on shvatao kao ozbiljan posao, organizovao kao uredno preduzeće i objasnio da su devojke radile dobrovoljno i mesečno zarađivale više hiljada evra, te da nijednu, nikada, ni na šta nije primoravao.
Preporučujemo

SUĐENjE BRAĆI MAKSIMOVIĆ: Priznali posredovanje u prostituciji, ne i trgovinu ljudima
06. 08. 2021. u 20:29

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (1)