Određen pritvor uhapšenima zbog pada nadstrešnice u Novom Sadu
POSLE saslušanja petoro osumnjičenih koji su uhapšeni zbog pada nadstrešnice pred Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, sudija za prethodni postupak odredio je pritvor za dvoje osumnjičenih, a za troje kućni pritvor.
Tanjug
Osumnjičeni su, podsetimo, juče na saslušanju negirali krivicu za propuste koji su doveli do rušenja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, tokom čega je poginulo 15 ljudi a dvoje teško povređeno. Tragedija se, podsetimo, dogodila 1. novembra prošle godine.
- Osumnjičeni su u beogradsku Palatu pravde dovedeni u pratnji policije i saslušanje je počelo oko 9 sati ujutru. Svi osumnjičeni su iznosili odbranu i negirali izvršenje krivičnih dela. Posle saslušanja, tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu savio je predlog sudiji za prethodni postupak da im odredi pritvor kako ne bi uticali na svedoke, da ne ponove krivično delo kao i zbog uznemiranja javnosti - rekao je sagovornik.
Petoro usumnjičenih, podsetimo, tereti se da su kršili zakon i nesavesno postupali u vršenju službe, iako su bili svesni da usled toga može da nastupi teža posledica.
- Od 25. marta pa do 5. aprila prošle godine izvršili su tehnički pregled objekta stanične zgrade u Železničkoj stanici Novi Sad, o čemu su u Beogradu sačinili Izveštaj o izvršenom tehničkom pregledu objekta, sa datumom 4. april 2024. godine, čiji je sastavni deo Zapisnik o tehničkom pregledu objekta sa datumom 5. april 2024. godine. U Izveštaju su konstatovali određene nedostatke, stavljajući primedbe, ali sa zaključkom da ti nedostaci ne utiču na stabilnost i funkcionalnost objekta i sistema - saopšteno je iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Tim izveštajem su potvrdili da je objeku odobren probni rad na godinu dana, iako su znali da izvršeni obilazak i pregled objekta, kao i Zapisnik o tehničkom pregledu od 5. aprila 2024. godine nisu urađeni u skladu sa svim propisima i pravilima struke.
- I nakon toga, nastavili su da krše Zakon o planiraju i izgradnji i odgovarajući pravilnik jer u toku samog probnog rada objekta nisu proveravali ispunjenost uslova za izdavanje upotrebne dozvole i nisu dostavljali izveštaje o tome investitoru, iako su prema nalazu i mišljenju veštaka, mogli vizuelno da uoče znake loma, koji su bili uočljivi u danima koji su prethodili rušenju nadstrešnice, odnosno da uoče povećani ugib na nadstrešnici - izjavio je glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović.
Propusti članova Komisije, kako se sumnja, doveli su do obrušavanja nadstrešnice na tlo ispred prednje fasade.
(Kurir)
Preporučujemo
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)