HITNO SE OGLASIO MUP ZBOG DIVLJANJA OPOZICIJE U NOVOM SADU: Preduzete radnje protiv 14 lica, evo za šta se terete
POVODOM zlonamernih i neistinitih navoda, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije saopštava da su policijski službenici PU Novi Sad za vreme i nakon održavanja skupa u Novom Sadu preduzeli mere i radnje prema sledećim licima:
TANJUG/NENAD MIHAJLOVIĆ
1. S.L. (1982), koji je doveden zato što je metalnom šipkom lomio sredstva video-nadzora, odnosno kameru koja se nalazila na spoljnom zidu Gradske kuće. Lice je zadržano do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
2. D.R. (2008), koji je doveden zato što je udarao i razbijao prozore Gradske kuće. Lice je predato sudiji za maloletnike zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
3. M.K. (2004), koji je doveden zbog bacanja kamenica na objekat Gradske kuće i tom prilikom polomio stakla. Lice je zadržano do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
4. M.M. (2004), koji je doveden zbog bacanja kamenica na objekat Gradske kuće i tom prilikom polomio stakla. Lice je zadržano do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
5. I.B. (1998), koji se sumnjiči da je zapaljenu eksplozivnu napravu, kroz razbijen prozor, ubacio u unutrašnjost Gradske kuće. Lice je zadržano do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
6. L.N. (2005), kod koga su policijski službenici pronašli šok bombe. Licu je podneta prekršajna prijava u redovnom postupku.
7. A.Č. (2005), kod koga su policijski službenici pronašli šok bombe. Licu je podneta prekršajna prijava u redovnom postupku.
8. A.M. (2004), koji je bacao kamenice na objekat Gradske kuće i tom prilikom naneo oštećenja. Lice je zadržano do 48 sati zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
9. I.I. (2005), koji je bio zajedno sa dovedenim A.M. koji je bacao kamenice na Gradsku kuću. Daljim radom nije utvrđena odgovornost lica i ono je nakon uzimanja izjave pušteno.
10. R.S. (1997), koji je prilikom privođenja zbog nasilničkog ponašanja i uništavanja kamere na Gradskoj kući, napao policijske službenike. Lice je zadržano do 48 sati zbog napada na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
11. G.J. (1974), koji je, prilikom privođenja lica R.S., udario policijskog službenika, što je R.S. iskoristio i pobegao. Lice je zadržano do 48 sati zbog napada na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
12. M.B. (1982), koji je iz prikolice cisterne, koja je dovežena traktorom, na Trgu slobode, ispred Gradske kuće, izbacio neutvrđenu tečnost, za koju se sumnja da su fekalije. Lice je zadržano do 48 sati zbog izazivanja opšte opasnosti.
13. M.S. (1998), koji je metalnom kantom razbio izlog staklo dimenzije 150h100 cm na prostorijama Srpske napredne stranke. Lice je zadržano do 48 sati zbog uništenja i oštećenja tuđe stvari.
14. S.Č. (1965) koji je došao ispred prostorija SNS sa jasno vidljivim čekićem u džepu, koji mu je oduzet. Protiv lica je podneta prekršajna prijava u redovnom postupku.
Policijski službenici PU Novi Sad intenzivno rade na daljoj identifikaciji i privođenju svih lica koja su učestvovala u nasilju.
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
KALINIĆ IZ ZATVORA "Ludost je bila ubiti Đinđića - imam dogovor i NEĆU da ga kršim, osim ako neko drugi progovori"
"TO SAMO idiot može da uradi i to premijera države. Van pameti!"
01. 11. 2025. u 22:07
Komentari (0)