IZ STANA ODNELI SKORO POLA MILIONA EVRA: Pokrenuta istraga protiv osumnjičenih za pljačku u centru Beograda
PRED Prvim javnim tužilaštvom u Beogradu pokrenuta je istraga protiv V. Đ (23), V. R. (37), M .B. (27) i M. N. (34) zbog sumnje da su u saizvršilaštvu izvršili krivična dela teška krađa i neovlašćena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Foto N. Fifić
Kako je saopšteno, sumnja se da su po prethodnom dogovoru iz stana u Palmotićevoj ulici koji je u vlasništvu oštećenog J. D. ukrali 485.000 evra. Deo novca su, tvrdi se, međusobno podelili, a ostatak sakrili u vikendici u Sopotu, u selu Mala Ivanča, gde su ga policajci, nakon izvršenog pretresa, pronašli. Pored toga, pronađena je i automatska puška, kao i 24 metka koji predstavljaju bojevu municiju za vatreno oružje sa olučenim cevima.
Osumnjičenom V. R. stavljeno je na teret i krivično delo falsifikovanje isprave, s obzirom na to da je, prema saopštenju, kod njega prilikom hapšenja pronađena falsifikovana službena legitimacija Ministarstva pravde.
- Prilikom saslušanja osumnjičeni V.Đ., V. R. i M. N. nisu iznosili svoju odbranu, nakon čega je dežurni javni tužilac Prvom osnovnom sudu u Beogradu podneo predlog da im se odredi pritvor jer postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će boravkom na slobodi uticati na saizvršioce i svedoke - navodi se u saopštenju. - Prema M. N. predložen je pritvor jer postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu, boravkom na slobodi, ponoviti krivično delo, dok je u odnosu na V. Đ. predložen pritvor, imajući u vidu da je državljanin Crne Gore. Osumnjičeni M. B. izneo je odbranu i u odnosu na njega nije podnet predlog, s obzirom na to da je procenjeno da ne postoji ni jedan od zakonskih razloga za određivanje za pritovra.
Tužilaštvo će u toku istrage prikupiti dokaze i podatke na osnovu kojih će se utvrditi tačno i potpuno činjenično stanje, nakon ćega će doneti odluku o daljem postupanju, odnosno o podizanju optužnice protiv navedenih lica.
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)