ZA RUBRIKU VEROVALI ILI NE: Dečak-ubica uhapšen na Božić, pa ponovo pobegao - brat mu u bekstvu pet dana
JEDANAESTOGODIŠNjEG Z. N., koji je zajedno sa bratom V. N. (13) osumnjičen za krivično delo ubistvo i više od 40 pljački širom Novog Sada, policija je posle bekstva iz Centra za socijalni rad pronašla za Božić i ponovo privela u tu instituciju odakle je, verovali ili ne, kako se saznaje, ponovo uspeo da pobegne za manje od 24 sata.
Foto: Printskrin Instagram/192_rs
Policija već pet dana traga za njegovim starijim bratom a sada opet i za Z. N. koji je juče ujutru nestao iz Centra za socijalni rad.
Izvor upoznat sa slučajem problematične braće koji zadaju muke kako institucijama, tako i policiji i građanima, jer ne prestaju da vrše krivična dela, tvrdi da su policiji i Centru za socijalni rad vezane ruke.
- Oni su krivično neodgovorni i ne smeju da budu smešteni u instituciju zatvorenog tipa, a zaposleni u Centru za socijalni rad i ne stignu vaspitno da deluju na njih jer odmah pobegnu. Policija jedino može da ih uhvati i privede u Centar za socijalni rad. Zato se sada traži sistemsko rešenje i to je jedino što bi u ovom slučaju moglo da upali - priča sagovornik.
Nadležne institucije konačno su pokrenule postupak i traže sistemsko rešenje za maloletne Novosađane Z. N. (13) i V. N. (11) koji su po ko zna koji put pobegli iz Centra za socijalni rad u Novom Sadu. Poslednji put su se dali u beg za manje od 24 sata nakon što je stariji uhapšen i vraćen u tu instituciju gde su smešteni zbog sumnje da su počinili krivična dela ubistvo i više pljački širom Novog Sada.
To su potvrdili i nadležni iz Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova pod čijom jurisdikcijom je i Centar za socijalni rad u Novom Sadu.
- Inspektori socijalne zaštite tražili su informacije o statusu maloletnika. S obzirom na ranije učinjena dela, a uzimajući u obzir uzrast maloletnika, nadležni Centar za socijalni rad preduzeo je sve mere i usluge manje restriktivnog oblika zaštite, ali se istovremeno pristupilo realizaciji smeštaja u ustanovu zavodskog tipa - kažu za "Blic" nadležni iz Sekretarijata.
(Blic)
POGLEDAJTE SPECIJALNU OPERACIJU UKRAJINE U POKROVSKU Oglasili se Rusi: "Sve smo ih pobili" (VIDEO)
UKRAJINSKE snage i dalje drže položaje u Pokrovsku, gde pokušavaju da zaustave veliku grupaciju ruskih trupa koja nastoji da prodre u stambene zone i preseče linije snabdevanja, saopštio je komandant ukrajinske vojske Aleksandar Sirski 1. novembra.
01. 11. 2025. u 16:18
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"TO NIJE GLUPOST, TO JE DNO!" Karleuša oštro o Cecinom potezu u Severnoj Makedoniji
PEVAČICA Jelena Karleuša oglasila se povodom postupka koleginice Svetlane Cece Ražnatović na koncertu u Severnoj Makedoniji.
01. 11. 2025. u 13:31
Komentari (0)