VELIČALI "OVK", ŠVERCOVALI DROGU, LJUDE I ORUŽJE: Vođa "pao" u Mađarskoj - svi detalji hapšenja kriminalne grupe (FOTO)
NA osnovu operativnih saznanja Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, mađarska policija uhapsila je albanskog državljanina A. N. (1963), osumnjičenog da je kao vođa organizovane kriminalne grupe organizovao krijumčarenje droge, ljudi i oružja iz Albanije, preko Srbije i Mađarske do zemalja Evropske unije.

Foto MUP
Hapšenje, koje je sprovedeno na osnovu raspisane međunarodne poternice pravosudnih organa Republike Srbije, nastavak je akcije na suzbijanju ove organizovane kriminalne grupe, koja se sprovodi u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal, a u kojoj je nedavno u Srbiji uhapšen suorganizator ove grupe E. S. (1995) i albanski državljanin L. B. (1965), a zaplenjeno je oko kilogram heroina i 50 grama kokaina.
U okviru ove akcije, srpska policija je u junu ove godine na teritoriji Petrovca na Mlavi uhapsila četiri pripadnika ove organizovane grupe G. M., R. M., S. H. i M. S. kada je zaplenjeno pet kilograma marihuane, 300 grama kokaina, 1,4 kilograma amfetamina, 6,5 kilograma smese lidokain-paracetamol, dve puške, dva pištolja, samostrel, optički nišan, tri okvira za automatsku pušku, više stotina komada municije različitog kalibra, pet uređaja za praćenje, dok je oduzeto više putničkih motornih vozila.
Takođe, uhapšeno je pet lica albanske nacionalnosti sa prebivalištem na teritoriji AP KiM, koja se dovode u vezu sa ovom organizovanom kriminalnom grupom i tom prilikom policija je zaplenila ukupno 40 kilograma opojne droge marihuane koja je transportovana kamionima jedne firme sa sedištem na AP KiM.
Pripadnici ove organizovane kriminalne grupe su na društvenim mrežama veličali terorističku organizaciju „OVK“ i propagirali ideju nezavisnosti južne srpske pokrajine.
Osumnjičeni A. N. će u narednom periodu biti izručen pravosudnim organima Republike Srbije.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)