UHAPŠENE TRI OSOBE ZBOG UTAJE POREZA: Oštetili budžet Srbije za 128 miliona
U ZAJEDNIČKOJ akciji Poreske policije i Odeljenja Uprave kiminalističke policije za borbu protiv korupcije Ministarstva unutrašnjih poslova, a po nalogu Posebnog odeljenja Višeg javnog tužilaštva za suzbijanje korupcije, uhapšene su tri osobe protiv kojih je podneta krivična prijava zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo poreske utaje, oštetivši budžet Republike Srbije za iznos od više od 128 miliona dinara, kao i krivično delo pranja novca, saopšteno je danas iz Poreske uprave.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Kako se navodi, vlasnik i odgovorno lice privrednog društva je u periodu od 16. avgusta 2018. do 25. februara 2022. godine sa svog poslovnog računa, na osnovu lažnih faktura o navodno pruženim građevinskim uslugama, uplatio više od 408 miliona dinara na račune dva privredna subjekta.
Tako uplaćen novac dalje je, na osnovu lažnih faktura, prenošen na račune više desetina paušalnih radnji i fizičkih lica, kao i na račun vlasnika privrednog subjekta iz Kosovske Mitrovice.
On je, uz zadržavanje određene provizije, vratio deo novca u iznosu od više od 374 miliona dinara, na koje nije obračunat i plaćen porez na prihod od kapitala u iznosu od više od 66 miliona dinara.
Na taj način, koristeći lažne fakture o navodno primljenim građevinskim uslugama, u poslovnim knjigama su neosnovano uvećavani troškovi i izbegnut obračun i plaćanje poreza na dobit u iznosu od više od 62 miliona dinara, kaže se u saopštenju.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)