BESPRAVNO SEKLI ŠUMU, PA PRODAVALI DRVA: Policija izvela dve akcije u Somboru i Vranju, osumnjičenima stavljene lisice

Новости онлине

08. 07. 2022. u 12:50

PRIPADNICI policije su u akciji suzbijanja bespravne seče šuma, u odvojenim akcijama, u saradnji sa PU Sombor i PU Vranje, podneli krivične prijave protiv tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo šumska krađa.

БЕСПРАВНО СЕКЛИ ШУМУ, ПА ПРОДАВАЛИ ДРВА: Полиција извела две акције у Сомбору и Врању, осумњиченима стављене лисице

Foto: MUP

Sumnja se da su šezdesettrogodišnjak i šezdesetpetogodišnjak iz okoline Apatina, od aprila do juna ove godine, na katastarskim parcelama u Sonti u vlasništvu JP „Vojvodina šume“ posekli veći broj stabala evroameričke topole, vrednosti 568.428 dinara i na taj način oštetili budžet Republike Srbije za isti iznos.

Protiv dvojice osumnjičenih biće podneta krivična prijava u redovnom postupku Osnovnom javnom tužilaštvu u Somboru.

U drugoj akciji, policija je u Surdulici zaustavila kamion kojim je upravljao šezdesetogodišnjak i u tovarnom delu pronašla bukovo ogrevno drvo, bez žiga i prateće dokumentacije.

Sumnja se da je on posekao drva u privatnim i državnim šumama i na taj način protivpravno prisvojio oko 122.000 dinara.

Protiv osumnjičenog će biti podneta krivična prijava Osnovnom javnom tužilaštvu u Vladičinom Hanu.

Akciju je sprovela Jedinica za suzbijanje ekološkog kriminala i zaštite životne sredine, koja je osnovana po naredbi ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Vulina.

BONUS VIDEO: POPLAVE MENjALE ZAPADNU MORAVU - Zašto je opasna reka u kojoj je život izgubio Đorđe Nedeljković

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

ACO PEJOVIĆ IZGUBIO BRATA RADOJICU: Sve se desilo zbog greške lekara! - uvek mu zapali sveću