SASLUŠAN OSUMNJIČENI ZA LAŽNO PREDSTAVLJANJE: Negira da je prisvojio milion evra
PRED Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu danas je saslušan D. B., osumnjičen da je počinio prevaru "tešku" 1,1 milion evra. Kako je saopšteno iz Tužilaštva, on je negirao krivicu.

Foto N. Fifić
Nakon saslušanja, sudiji za prethodni postupak Prvog osnovnog suda je predloženo da mu se odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva i kako boravkom na slobodi ne bi mogao da utiče na svedoke. Na teret mu se stavljaju krivična dela prevara i navođenje na overavanje neistinitog sadržaja iz čl. 358 Krivičnog zakonika.
Prema navodima krivične prijave, osumnjičeni D. B. je lažno se predstavljajući kao agent za promet luksuznih nekretnina u Beogradu doveo u zabludu oštećenu I. V., te je sačinjavanjem lažnih punomoćja upotrebom njene lične karte doveo u zabludu i predstavnike oštećenog privrednog društva koje se bavi prometom nekretnina, da bi nakon zaključenja ugovora o kupoprodaji nepokretnosti na ime kapare i kupoprodajne cene pribavio sebi protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 1.100.000 evra - piše u saopštenju Tužlaštva.
Tužilaštvo će u toku istrage ispitati sve svedoke, narediti vršenje grafološkog veštačenja, a biće sprovedena i finansijska istraga. Takođe, u saradnji sa pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova radi se na utvrđivanju eventualnog postojanja saučesnika, te ukoliko se utvrdi da su isti postojali, istraga će biti proširena u odnosu na ta lica.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)