UHAPŠEN DIREKTOR NP ĐERDAP: Izgradio sebi vikendicu u nacionalnom parku
TUŽILAŠTVO za organizovni kriminal je na osnovu krivične prijave MUP RS, UKP Službe za borbu protiv organizovanog kriminala nakon višemesečnog predistražnog postupka donelo rešenje o zadržavanju Lazara Mitrovića, v. d. direktora Nacionalnog parka Đerdap.

Foto: Shutterstock/Ilustracija
Na osnovu dokaza prikupljenih u predistražnom postupku doneta je naredba o sprovođenju istrage protiv Mitrovića zbog postojanja osnovane sumnje da je Mitrović izvršio više krivičnih dela, zloupotrebljavajući službeni položaj u vezi sa prodajom drvnih sortimenata mimo zakonskih regulativa i zbog nelegalne izgradnje vikend kuće za sebe, u zoni nacionalnog parka u kojoj je zabranjena izgradnja vikendica, kao i da je nedozvoljeno uticao na ozakonjenje ovog objekta.
Nakon saslušanja Mitrovića, tužilac za organizovani kriminal je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu, Posebno odeljenje za organizovani kriminal, podneo predlog za određivanje pritvora.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (0)