MUP SAOPŠTIO: U Novom Sadu uhapšeno 17 osoba zbog prodaje fakultetskih diploma
SEDAMNAEST osoba, uhapšeno je zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja, saopštio je MUP.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja uhapšeni su G. K. (1973) odgovorno lice Univerziteta "Union-Nikola Tesla", kao i A. K. (1993) i M. A. (1986) zaposlene na univerzitetu.
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo trgovina uticajem i falsifikovanje isprave uhapšeni su policijski službenici Lj. N. (1979), D. S. (1992) i D. M. (1972) .
Uhapšeni su i A. M. (1990), M. J. (1983), M. R. (1996), M. M. (1997), D. T. (1960), T. S. (1986), I. S. (1986), B. M. (1989), T. I. (1949), A. L. (1977) i N. S. (1974) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo trgovina uticajem.
Kako se sumnja, u periodu od januara 2020. do marta 2021. godine G. K. je koristeći svoj službeni položaj pribavio drugim fizičkim licima uverenja o stečenom visokom obrazovanju, a pravnom licu imovinsku korist u iznosu od oko 960.000 dinara.
Osumnjičene A. K. i M. A. su po nalogu G. K. sačinjavale dokumentaciju neistinitog sadržaja kao da su kandidati zaista položili ispite, iako nisu bili prisutni na ispitima. One su unosile pogrešne datume o upisu kandidata na fakultet i polaganju ispita, kako bi bilo u skladu sa zakonskim propisima o dužini trajanja školovanja.
T. I., N. S. i A. K. se sumnjiče da su posredovali, uz novčanu nadoknadu, između G. K. i kandidata da im se bez pohađanja nastave i polaganje ispita omogući dobijanje diplome o stečenom visokom obrazovanju.
Lj. N., D. T., T. S., I. S. i B. M. se terete da su davali poklone i novac A. L., N. S. i T. I. koji su posredovali u izvršenju ovih krivičnih dela.
Lj. N. i D. S. se sumnjiče i da su nabavili lažne diplome koje su koristili kao prave.
Osumnjičeni su, uz krivične prijave, privedeni nadležnom tužilaštvu, dok su protiv još dve osobe podnete krivične prijave u redovnom postupku, saopštio je MUP.
Akciju su izveli pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora unutrašnje kontrole i Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.
Među uhapšenima je i Trivun Ivković, nekadašnji upravnik Kazneno popravnog zavoda Sremska Mitrovica.
Foto: Printskrin Balkan info
BONUS VIDEO - "FT1P" daje odgovor, kako da osnujete preduzeće?
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (6)