VAŽAN PODSETNIK ZA GRAĐANE: Danas ističe rok za plaćanje prve ovogodišnje rate poreza na imovinu
17. 02. 2021. u 08:52
DANAS ističe rok za plaćanje prve ovogodišnje rate poreza na imovinu građana, preduzetnika i preduzeća u Srbiji.
Само плаше грађабе каматама и казнама и то због чега. Због тога што су у локалним самоуправама лењи и неспособни. Те институције су морале да пошаљу разрезе много раније а не да месецима касне. Ко ће њих да казни, дај да чујемо? Изгласали уредбу да би себе заптитили од било какве идговорности за свој нерад и неспособност. Све преписали од комуњара и оног ћопавог. Какав безобразлук а ономад терали пијачаре да имају фискалну касу. Друштво 19-тог века.
Povezane vesti
BOŠNJACI NA STRANI UVOZNIKA: Poljoprivrednici ogorčeni odbijanjem Saveta ministara BiH da uvede zaštitne mere
GLASANjE bošnjačkih ministara u Savetu ministara BiH protiv odluke Predloga odluke o posebnim zaštitnim merama na uvoz određenih proizvoda poreklom iz zemalja članica Evropske unije, a gde se nameravao uvesti dodatni porez na uvoz svinjskog i junećeg mesa, pokazalo je još jednom da je uvozni lobi u BiH među najjačima, kažu sagovornici "Novosti".
10. 02. 2021. u 08:12
ROK ZA PLAĆANJE DO 17. FEBRUARA: Stiže na naplatu prva rata godišnjeg nameta na imovinu
VLASNICI nepokretnosti u Srbiji ove nedelje ne bi smeli da zaborave na nezaobilazni izdatak - porez na imovinu.
08. 02. 2021. u 13:44
MALI O FRILENSERIMA: Štitimo ugrožene kategorije, a ne one koje izdaju luksuzne vile
SRPSKI ministar finansija Siniša Mali kaže da je Vlada Srbije izašla sa više nego fer i korektnom ponudom za rešavanje pitanja plaćanja poreza za frilensere u prethodnom periodu, time što je predložila da dug, bez obračuna kamate, plate na 10 godina.
05. 02. 2021. u 17:24
RAZUMEVANJEM DO REŠENJA: Udruženje radnika na internetu sutra opet ima sastanak sa poreskom upravom
RAZGOVORI sa Poreskom upravom, oko naplate poreza za frilensere nastavlja se sutra.
26. 01. 2021. u 12:14
AKO NE PLATITE POREZ, PRETI VAM I ZATVOR: Visoke kazne za izbegavanja izmirivanja obaveza, međutim, ovakve sankcije nisu kod svih nameta
VEST o povećanju poreza na imovinu, u pojedinim lokalnim samoupravama u Srbiji, mnoge građane je zatekla te su se zapitali da li će imati dovoljno novca da na vreme izvrše svoje obaveze. Rokovi su različiti, kao i visina obaveza, ali treba istaći da su za kašnjenje ili izbegavanje plaćanja, propisane i kazne, kao i prekršajne i krivične prijave.
25. 01. 2021. u 10:52
Najnovije iz rubrike
SNEG, LED I HAOS NA PUTEVIMA: Jedan trik sa menjačem može vam pomoći da se iščupate iz zavejanog parkinga
Dobra vidljivost je ključna za vožnju u ovakvim uslova zato pažljivo očistite vetrobran ili sačekajte da se odledi, kao i farove na autu.
08. 01. 2026. u 13:56
VAŽNE VESTI ZA GRAĐANE SRBIJE: Od 1. januara krenuo sa radom e-Bolovanje - oglasio se ministar finansija
SISTEMI e-Otpremnice i e-Bolovanje su zvanično pušteni u rad, a od početka primene oni odlično funkcionišu i veliki broj privrednih subjekata i korisnika javnih sredstava već ih aktivno koristi, u skladu sa zakonski propisanim obavezama, izjavio je danas prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali.
08. 01. 2026. u 13:10
MINISTARKA MESAROVIĆ SA ČELNICIMA VALJEVA, OSEČINE I LOZNICE: Definisane hitne mere za normalizaciju u snabdevanju strujom
POTPREDSEDNICA Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović održala je juče sastanke u Osečini i Valjevu o snabdevanju električnom energijom domaćinstava koja su pod snažnim naletima snega ostala bez struje.
08. 01. 2026. u 13:02
"NOVOSTI" SAZNAJU: Podneto 555.602 zahteva za legalizaciju
KAKO "Novosti" saznaju do danas u podne predato je 555.602 zahteva za legalizaciju kroz program države Srbije pod nazivom "Svoj na svome", a koji je donesen na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
08. 01. 2026. u 11:58
MAĐARSKA ODBACILA PLAN EU O UKRAJINI Orban: Kijev traži resurse za narednih deset godina koji bi Mađarsku zadužili decenijama
PREMIJER Mađarske Viktor Orban izjavio je danas da bi resursi koje Ukrajina traži za narednih 10 godina mogli da pokriju isplatu svih penzija u Mađarskoj narednih 40 godina ili sve subvencije za porodičnu podršku narednih 60 godina.
08. 01. 2026. u 10:49
Komentari (1)