BEOGRAD “POKRIVEN” DO POLOVINE 2022 Bajatović: Dobili smo zadatak od vrha države da se sprovede gasifikacija u celoj zemlji
GENERALNI direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović najavio je u nedelju da će do polovine 2022. godine Beograd biti potpuno gasifikovan i da će to doneti značajne uštede i smanjiti zagađenje koje je sada najveće u prestonici zbog velikog broja individualnih ložišta.
"Balkanski tok" će ubrzati gasifikaciju
Bajatović je rekao da se trenutno radi gasifikacija u Zemunu i Grockoj i da se završava u Rakovici. On je naveo da je "Srbijagas" dobio zadatak od vrha države da sprovede gasifikaciju u celoj zemlji i dodao da će u to biti uključena i Vlada Srbija.
- Uradili smo već neke okruge, ali često imamo problem sa administrativnim preprekama, katastrom, često ne znamo vlasnike - naveo je Bajatović za Pink.
Istakao je da će zahvaljujući "Balkanskom toku" Srbija biti dobro snabdevena gasom, kao i da se računa na završetak "Severnog toka 2".
- Pošto će u Evropi padati količine gasa koje će se proizvoditi, sigurno će rasti potreba za ruskim gasom, jer je američki daleko, a i nema ga. U Srbiju ulazi 13,88 milijardi kubnih metara gasa godišnje - naglasio je Bajatović.
Kako je rekao, o ceni gasa tek treba da se pregovara, ali je važan svaki dolar koji se uštedi i zaradi izvozom.
- Da danas kupujete gas na TTF berzi, platili biste 240 dolara, a cena na srpsko-bugarskoj granici je 155 dolara (za 1.000 kubnih metara gasa) - rekao je direktor "Srbijagasa".
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VAŽNO ZA GRAĐANE: Predsednik najavio - Vrlo brzo značajno niža cena priključka na gas
01. 01. 2021. u 07:28
PREDSEDNIK U GOSPOĐINCIMA ISTAKAO: Gasovodom smo obezbedili bolju budućnost!
01. 01. 2021. u 07:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)