PKS POKRENULA VAJBER ZAJEDNICU "ČUVARKUĆA": Ključni projekat od sada i na društvenim mrežama
PRIVREDNA komora Srbije pokrenula je vajber zajednicu "Čuvarkuća - Stvarano u Srbiji" putem koje su dostupne sve relevantne informacije o projektu usmerenom na podršku domaćim proizvodima i proizvođačima.

Foto: Tanjug/D. Popović
- Predstavnici kompanija koji žele da svojim proizvodima konkurišu za žig kao i svi zainteresovani, mogu da se uz pomoć vajber zajednice, informišu o aktuelnostima u okviru projekta, uslovima i kriterijumima neophodnim za "Čuvarkuću" i da dobiju odgovore na sva važna pitanja - saopšteno je iz PKS.
"Stvarano u Srbiji" jedan je od ključnih projekata koje PKS realizuje u saradnji sa privredom sa ciljem da podrži domaće proizvođače i proizvode i unapredi svest potrošača o značaju njihove kupovine. Žig "Čuvarkuća" dodeljuje se na tri godine, proizvodima koji u svom sastavu imaju 80 odsto domaćih resursa, sa mogućnošću resertifikacije.
Kompanije, domaće i strane koje posluju u Srbiji, proizvođači i trgovci, prepoznale su vrednost ovoga projekta. Za samo nekoliko meseci, za "Čuvarkuću" je konkurisalo preko 600 proizvoda od kojih je 393 prošlo kompletnu proceduru i već ponelo ovu oznaku.
Preporučujemo

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)