"TELEKOM" TRAŽI 80 MILIONA EVRA ODŠTETE OD ŠOLAKA! Nacionalni operater podneo tužbu Privrednom sudu protiv "Junajted medije"
BRUTALNA kampanja medija pod kapom "Junajted grupe" protiv "Telekoma Srbije" dobiće sudski epilog!
Foto promo
Kako "Novosti" ekskluzivno saznaju, nacionalni telekomunikacioni operater u ponedeljak je Privrednom sudu u Beogradu podneo tužbu protiv četiri kompanije unutar "Junajted grupe", kojom predsedava biznismen Dragan Šolak.
Odštetni zahtev iznosi devet milijardi dinara ili oko 80 miliona evra. Osim naknade štete zbog nelojalne konkurencije, "Telekom" zahteva prestanak svih nezakonitih aktivnosti i uzdržavanje od njih u budućnosti.
Prema našim saznanjima tužene su kompanije: "Junajted grupa" B. V. Iz Holandije, SBB i "Junajted medija digital" iz Beograda, "Adrija njuz S.A.R.L." iz Lusemburga. U obrazloženju tužbe se kaže da se navedene nezakonite aktivnosti odnose na zloupotrebu privatnih medija u vlasništvu "Junajted grupe", koji kontinuiranim plasiranjem lažnih informacija urušavaju "Telekomov" ugled. Kako je navedeno, cilj ovakvog delovanja je zadržavanje monopolskog položaja na tržištu od strane "Junajted grupe".
TRŽIŠNI UDEO
PRE dve godine tržišni udeo kablovskih operatera u Srbiji je bio takav da je "Junajtedov" SBB imao 55 odsto tržišnog udela, a "Telekom" tek 25 procenata. U toku ove godine nacionalni operater je zahvaljujući kupovini manjih "kablovaca" sustigao SBB i očekuje se da će uskoro ostvariti lidersku poziciju.
U tužbi se navodi da je privatna medijska kampanja od strane medija u vlasništvu "Junajteda" počela kada je tržišni udeo njihove kompanije SBB počeo da opada u korist "Telekoma", o čemu svedoče i godišnji izveštaji RATEL-a. U ovom pravnom dokumentu piše da je stepen i učestalost lažnih iskaza od medija "Junajted grupe" rastao obrnuto srazmerno padu njihovog tržišnog udela. Sa svakim procentom pada udela, broj lažnih članaka i objava protiv "Telekoma" je samo rastao.
Nacionalni operater optužuje "Junajted grupu" da su njeni mediji do polovine 2018. godine imali svega dve objave o "Telekomu", da bi nakon toga emitovali više od 500 članaka protiv "Telekoma". Pred sudijama Privrednog suda je da presude da li su tačne "Telekomove" tvrdnje da su pod maskom "nezavisnih i objektivnih medija", privatni novinari "Junajted grupe" postali EPP - ekonomsko -propagandni program - širenjem neistina i laži protiv "Telekoma", a sve radi sticanja profita urušavanjem poverenja korisnika u "Telekom" i njegov servis. Na ovaj način su, kako se tvrdi, prekršili novinarski kodeks, kao i propise o lojalnoj konkurenciji.
U tužbi se kaže da "Telekom" kao i svaka druga kompanija ima pravo da se razvija i takmiči pod fer tržišnim uslovima, bez rizika medijske satanizacije od strane konkurencije. Ovim činom se, kako je navedeno, samo nastavlja odbrana "Telekoma", nakon već dobijene odluke nemačkog suda u Frankfurtu, koji je ekspresno brzo sankcionisao i zabranio "Junajted grupi" da vrši dalju pirateriju "Telekomovih" kanala u tom delu Evrope.
U okviru "Junajted grupe" rade televizije i portali: N1, Nova S, Njuzmaks Adrija i upravo preko ovih medijskih kuća plasiraju se tekstovi o "Telekomu".
PROCESI I U INOSTRANSTVU
BORBA za pravdu "Telekoma Srbija" neće se zaustaviti sa procesom u Privrednom sudu u Beogradu. Kako "Novosti" saznaju, u narednih nekoliko dana protiv "Junajted grupe" će biti podneta tužba u Švajcarskoj, ali najverovatnije i u Luksemburgu.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)