"MANJE SAM PESIMISTIČAN NEGO ŠTO SAM BIO" Vučić o narednim koracima po pitanju NIS-a - Moraće da bude rešeno
06. 11. 2025. u 12:38
ODGOVARAJUĆI na pitanja novinara nakon sastanka sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom u Palati Srbija, predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je i situaciju sa Naftnom industrijom Srbije.
Povezane vesti
JOŠ ČEKAMO NEKO ČUDO IZ VAŠINGTONA: Sankcije SAD protiv NIS na snazi najverovatnije od sutra u 6.00 ujutru
UKOLIKO se u minut do 12 situacija na volšeban način ne preokrene, najavljene američke sankcije protiv "Naftne industrije Srbije" (NIS) stupiće na snagu najkasnije sutra u 6.00 ujutru po našem vremenu. Tada ističe licenca Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAK) kojom je odložena puna primena kaznenih mera. Do zatvaranja ovog izdanja našeg lista nije bilo nagoveštaja da postoji mogućnost za još jedno odlaganje. Po svemu sudeći, dok se slonovi tuku, Srbija će, kao trava u poznatoj poslovici, da strada. Puna primena najavljenih sankcija imaće negativne posledice i po građane i po privredu.
08. 10. 2025. u 07:00
VUČIĆ: "Možda bi neko u SAD odložio sankcije NIS sutra objavio nacionalizaciju imovine"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi nam možda neko u SAD odložio sankcije NIS ako bi sutra objavio nacionalizaciju imovine, ali ističe da ne želi da to radi.
05. 10. 2025. u 22:15
AMERIKA 1. OKTOBRA UVODI SANKCIJE NIS-u Vučić: Mi smo tu kolateralna šteta u odnosu Zapada i Rusa - Biće teška zima, borićemo se
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obraća se medijima nakon brojnih sastanaka koje je danas imao u Njujorku.
25. 09. 2025. u 19:22
Najnovije iz rubrike
KOMPOSTANA ZATVORENA, MILIONI MANDARINA PROPADAJU: Voćari otkrili razlog
PREZRELE mandarine, koje su do nedavno simbolizovale uspešnu berbu, sada propadaju jer ih niko ne otkupljuje.
06. 11. 2025. u 16:30
SLOVENAČKA SPORTINA IDE U STEČAJ: Poverioci odbili predloženi plan sanacije duga
OKRUŽNI sud u Kranju odlučio je danas da pokrene stečajni postupak za maloprodajni lanac odeće Sportina, nakon što njegovi poverioci nisu podržali predloženi plan sanacije duga, a dosadašnji upravnik prinudnog poravnanja Leon Benigar Tošič imenovan je za stečajnog upravnika.
06. 11. 2025. u 16:21
BLAGI RAST BITKOIN: Vrednost i dalje ispod 90.000 evra
VREDNOST bitkoina je danas u 15.00 časova na najvećoj svetskoj berzi kriptovaluta Bajnens porasla za 0,34 odsto na 89.657,42 evra.
06. 11. 2025. u 16:16
VLADA USVOJILA PREDLOG: Dodatnih 200 miliona evra za podršku mladima za stanove
VLADA Srbije je danas na sednici usvojila Predlog zakona o izmeni Zakona o utvrđivanju garantne šeme i subvencionisanju dela kamate kao mera podrške mladima u kupovini prve stambene nepokretnosti, kojim se sredstva za ovu namenu uvećavaju za dodatnih 200.000.000 evra, tako da ukupan iznos kredita pokrivenih garancijom sada iznosi 600.000.000 evra.
06. 11. 2025. u 15:56
USVOJEN PREDLOG BUDŽETA ZA 2026. GODINU: Prihodi veći za 2,9 odsto
VLADA Srbije usvojila je na današnjoj sednici Predlog budžeta za 2026. godinu, kojim su predviđeni ukupni prihodi i primanja od 2.414,7 milijardi dinara, što je za 2,9 odsto ili 68,5 milijardi dinara više u odnosu na iznos prihoda predviđen originalnim budžetom za ovu godinu.
06. 11. 2025. u 15:33
Komentari (0)