GREŠKOM PRIMIO PLATU 330 PUTA VEĆU OD UOBIČAJENE: Neverovatan rasplet šokirao je mnoge
JEDAN muškarac iz Čilea, koji je neočekivano primio platu 330 puta veću od uobičajene, pobedio je na sudu i zadržao primljeni iznos.
Foto shutterstock.com
Kako prenosi LadBible, iako je dao otkaz samo tri dana nakon što mu je greškom na račun uplaćeno 146.203 evra – umesto uobičajenih 444 evra mesečne plate – sud je presudio da može da zadrži novac.
Greške ovakvih razmera retke su, jer savremene finansijske službe kompanija uglavnom sprečavaju takve propuste. Kada se ipak dogode, retko dospeju u javnost – verovatno zato što oni koji ih dobiju žele da izbegnu povraćaj novca. Ovog puta, međutim, o srećniku iz Čilea izvestili su brojni svetski mediji.
Naime, za čileanskog radnika maj 2022. bio je izuzetno srećan mesec. Zaposlen kao kancelarijski asistent u prehrambenoj kompaniji Dan Consorcio Industrial de Alimentos de Chile, greškom je primio platu od 146.203 evra, iako mu je uobičajena mesečna zarada iznosila svega 444 evra. Radnik je u početku obećao da će vratiti novac, ali je samo tri dana kasnije dao otkaz i nestao.
„Nije počinjeno krivično delo“
Iako bi i mnogima drugima bilo primamljivo „nestati“ i preseliti se u drugu zemlju, kompanija ga je lako uspela locirati i, očekivano, zatražila povraćaj novca. Međutim, nakon tri godine pravne borbe, sud u Santjagu presudio je da se ne radi o krađi, već o „neovlašćenom primanju“, što znači da ga sud ne može krivično goniti jer nije počinjeno krivično delo.
Iako radnik sada može slobodno da raspolaže primljenim novcem, pravna borba još nije u potpunosti završena, a poslodavci su najavili nastavak postupka kako bi povratili sredstva. U izjavi za Diario Financiero naveli su: „Preduzećemo sve moguće pravne korake, uključujući zahtev za poništavanje presude, kako bismo omogućili ponovno razmatranje odluke suda.“
(Kurir Biznis/Dnevno.hr)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)