POVEĆAVA SE MINIMALAC U SRBIJI: Mali saopštio sjajne vesti
MINIMALNA cena rada u Srbiji od oktobra će biti veća za 9,4 odsto i iznosiće više od 500 evra, dogovoreno je danas na sednici Socijalno-ekonomskog saveta (SES) Srbije.
Foto: Profimedia
Sednici je prisustvovao i ministar finansija Siniša Mali.
- Sa velikim zadovoljstvom želim da obavestim da smo doneli odluku o vanrednom povećanju minimalca. Od 1. oktobra minimalna zarada biće veća za 9,4 odsto - otkrio je Mali.
Dakle, minimalna zarada će od oktobra biti 58.630 dinara.
Predstavljen je predlog o dinamici rasta minimalne zarade kojim je predviđeno povećanje u dve faze – od oktobra ove, i od januara 2026. godine.
Minimalna zarada u ovom trenutku iznosi 53.592 dinara, odnosno 457 evra, nakon što je u januaru ove godine povećana za 13,7 odsto, a cilj je da do kraja 2027. godine, odnosno od 2028. minimalna zarada bude 651 evro.
Preporučujemo
Dve pustinjske zemlje leže na pesku, a uvoze ga: Kako je to moguće?
03. 05. 2026. u 22:53
Saditi belo ili crno grožđe: Evo koje ima više zdravih i korisnih materija
03. 05. 2026. u 22:41
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (3)