DUŠAN ŽIVKOVIĆ , GENERALNI DIREKTOR EPS AD, U RB KOLUBARA: Bezbedna proizvodnja uglja uprkos visokim temperaturama (FOTO)
S OBZIROM da je počeo još jedan tropski talas, neophodno je proces proizvodnje uglja organizovati u skladu sa klimatskim uslovima, kako bi rudari bezbedno i kvalitetno obavili svoje radne zadatke, poručio je danas generalni direktor „Elektroprivrede Srbije“ Dušan Živković tokom posete Rudarskom basenu „Kolubara“.
FOTO: Novosti
On je apelovao na rukovodioce proizvodnje površinskih kopova da vode računa o zdravlju i bezbednosti radnika, kao i tehnološkom radu mašina i postrojenja u otežanim vremenskim uslovima.
- Očekujemo povećanu potrošnju električne energije, ali građani nemaju razloga za brigu, jer je EPS spreman da obezbedi dovoljne količine električne energije i visoke temperature neće uticati na realizaciju plana proizvodnje - rekao je Živković.
FOTO: Novosti
- Prioritet je realizacija plana, a nama je da upravljajući procesima obezbedimo nastavak stabilne proizvodnje uglja i otkrivke i to se jasno očekuje od svih rukovodilaca. Posebna pažnja mora biti usmerena na Polje „E“, kako bi se stvorili uslovi za dalje aktivnosti na otvaranju kopa u punom kapacitetu - naveo je Živković.
Preporučujemo
OVO SU NOVE CENE GORIVA: Evo koliko ćemo plaćati dizel i benzin u narednih 7 dana
03. 07. 2026. u 12:23
AFRIČKA KUGA SVINjA PRAZNI TOROVE: Farmeri odustaju od uzgoja svinja
03. 07. 2026. u 12:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)