OD IGRICA VIŠE OD 150 MILIONA EVRA: Najuspešnije gejming kompanije u Srbiji beleže rast
UKUPAN prihod 15 najuspešnijih gejming kompanija u Srbiji iznosio je čak 150 miliona evra. Ovo pokazuju poslednji podaci Asocijacije industrije video igara Srbije (SGA), a prenosi portal Helloworld.

Privatna galerija
Industrija video igara u Srbiji razvija se tek nešto duže od decenije i uprkos tome što je mlada, konstantno beleži stabilan rast. Svake godine objavljuje se sve više igara, rastu prihodi, kao i broj zaposlenih u gejmingu, a statistika pokazuje da je naša zemlja na svetskoj sceni sve značajniji igrač. U ovoj oblasti kod nas je zaposleno je oko 2.500 ljudi.
Svake godine domaći timovi objavljuju sve više igara, veći su prihodi kao i broj zaposlenih u industriji, a srpske igre su preuzete putem interneta do sada više od 100 miliona puta. U našoj zemlji 104.000 ljudi radi u IT sektoru i ovaj broj se svake godine uvećava za po nekoliko hiljada, a prosečne plate u toj industriji su preko 262.000 dinara.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)