UKRAJINA planira da tuži Poljsku, Mađarsku i Slovačku zbog njihove zabrane uvoza ukrajinskih poljoprivrednih proizvoda.
Povezane vesti
OGLASIO SE MAĐARSKI MOL Kijev zavrnuo slavinu “Družbe”: Imamo nafte za 90 dana nesmetanog rada
MAĐARSKA i Slovačka imaju strateške rezerve nafte dovoljne za oko 90 dana, navodi se u saopštenju mađarske naftne i gasne kompanije MOL.
16. 02. 2026. u 19:45
OČEKUJEMO OBJAŠNJENJA: Važan saveznik iz Evrope okreće leđa Kijevu?
POLjSKA strategija podrške Ukrajini ostaje nepromenjena, ali Varšava očekuje objašnjenja u vezi sa nedavnim slučajevima korupcije visokog profila u toj zemlji, a Ukrajina se ne može pridružiti Evropskoj uniji ako ne obezbedi transparentnost u borbi protiv korupcije, izjavio je danas poljski ministar odbrane Vladislav Kosiniak Kamiš.
28. 11. 2025. u 18:00
Najnovije iz rubrike
OGLASIO SE SIJARTO: Potpuna obustava iz Mađarske u Ukrajinu
BUDIMPEŠTA je obustavila izvoz dizel goriva u Kijev, saopštio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
18. 02. 2026. u 16:20
U PRODAJI PRVI MOTOR NA VODONIK: Kavasaki zvanično počeo da prima porudžbine
KOMPANIJA Kavasaki Heavy Industries zvanično je počela da prima porudžbine za prvi gasni motor na svetu koji koristi mešavinu sa 30 odsto vodonika.
18. 02. 2026. u 15:41
NACIONALNA SLUŽBA ZA ZAPOŠLJAVANJE: Isplata nezaposlenima u petak
Nacionalna služba za zapošljavanje objavila je danas da će redovna novčana naknada za nezaposlena lica biti isplaćena u petak, 20. februara.
18. 02. 2026. u 15:40
NAMIRIVANJE OBAVEZA: Rok za prvu ratu poreza ističe danas
Rok za uplatu obaveze za prvi kvartal godišnjeg poreza na imovinu za 2026. godinu za poreske obveznike - fizička lica, preduzetnike i pravna lica ističe danas, a poreski obveznici treba da uplate akontaciju koja je jednaka iznosu poreza za četvrti, odnosno poslednji kvartal prošle godine.
18. 02. 2026. u 15:34
ČADEŽ: Srbija u NJu Delhiju sa nacionalnom AI platformom
GLAVNI fokus paviljona Srbije na India AI Impact Summit 2026 u Nju Delhiju jeste nacionalna AI platforma i nacionalni LLM – veliki jezički model, koji je neophodan za punu primenu veštačke inteligencije, rekao je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije (PKS) u Nju Delhiju.
18. 02. 2026. u 15:19
Komentari (0)