ZAHAROVA: Mogući razgovori o sporazumu o izvozu žita Crnim morem na samitu G20
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov mogao bi da razgovara o pitanju izvoza žita Crnim morem tokom bilaterlanih sastanaka na predstojećem samitu G20, izjavila je danas portparolka tog ministarstva Marija Zaharova.
FOTO: AP/Tanjug
-U planu su ne samo bilateralne sednice, već i bilateralni sastanci. Mislim da je moguće da pitanje sporazuma o žitu bude pokrenuto tokom tih sastanaka, rekla je Zaharova, a prenosi TASS.
Ona je dodala da će tokom samita "ruska delegacija definitivno naglasiti" da je Rusija uvek bila pouzdan snabdevač, posebno energetskim resursima, uprkos svim promenama u svetu, nelegitimnim sankcijama, pritiscima, i slično.
-Bili smo, jesmo i ostajemo pouzdan snabdevač energentima za celu međunarodnu zajednicu, rekla je Zaharova.
Samit G20 održaće se u Nju Delhiju 9. i 10. septembra, a poziv za učešće upućen je svim liderima G20, kao i šefovima Bangladeša, Egipta, Španije, Mauricijusa, Nigerije, Holandije, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omana i Singapura.
Portparol indijskog Ministarstva spoljnih poslova Arindam Bagči ranije je rekao da Nju Delhi računa na učešće lidera svih zemalja G20.
Ranije je saopšteno da će Rusiju na samitu predstavljati Lavrov.
BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije
Preporučujemo
AMERIKA DALA OBEĆANjE RUSIJI: SAD spremene da garantuju bezbednst ruskog izvoza hrane
03. 08. 2023. u 21:58
PETER STANO: Preko 40 miliona tona ukrajinskog žita isporučeno linijama solidarnosti
24. 08. 2023. u 18:14
ERDOGAN: U narednom periodu dodatni napori da se obnovi sporazum o žitu
21. 08. 2023. u 20:55
ERDOGAN O PREHRAMBENOM SPORAZUMU: Ključno je da Zapad ispuni obećanja data Rusiji
08. 08. 2023. u 23:29
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)