VUČIĆ SAOPŠTIO SJAJNE VESTI: Očekujemo da prosečna plata u martu bude 750 evra
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras na RTS da je u odnosu na 2012, Srbija ove godine imala najveći rast plata u regionu, u odnosu na Bosnu i Hercegovinu, Severnu Makedoniju, Crnu Goru i Hrvatsku.
Foto: Printskrin
- Postajemo prvi put prvi, sa najnižom stopom javnog duga i nezaposlenosti, iako smo delili treće i četvrto mesto pre osam godina u regionu. Posle nas najnižu stopu nezaposlenosti ima Albanija - rekao je Vučić.
Očekuju, kako kaže, da prosečna plata u martu bude 750 evra, a do kraja godine 820 evra.
- Do kraja 2025. godine, ono što ljude zanima, očekujemo da prosečna plata bude hiljadu evra, uz inflaciju koja nije uvezena - naveo je predsednik.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (149)