UKINUTO OGRANIČENJE CENA SVINJETINE I PILETINE: Neće biti poskupljenja
VLADA Srbije ukinula je danas ograničenje cena za pojedine vrste svinjskog mesa i piletine. To bi moglo da zabrine građane da će doći do poskupljenja ovih namirnica, ali ministar trgovine Tomislav Momirović poručuje da se to ministarstvo ozbiljno bavi situacijom na tržištu i da neće dozvoliti rast cena.
Foto: A. M.
- Udruženim snagama smo uspeli da obezbedimo da građani imaju na raspolaganju sve proizvode i da se uspešno izborimo sa inflacijom na tržištu koja potresa celu Evropu – rekao je ministar. - Građani ne treba da brinu, glavni cilj je obezbeđivanje stabilnih cena i redovna snabdevenost tržišta.
U Uredbi o ograničenju cena osnovnih životnih namirnica ukinuti su članovi 7. i 8. gde su bile propisane maksimalno dozovoljene cene nekoliko vrsta svinjskog mesa i svežeg pilećeg trupa.
Preporučujemo
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)