RUSKA NAFTA IPAK STIŽE U AMERIKU: SAD našle način da zaobiđu sankcije, a Brisel pod pritiskom Vašingtona seče granu na kojoj sedi
04. 11. 2022. u 07:00
SJEDINjENE Američke Države našle su "rupu" u sankcijama i način kako da zaobiđu embargo koji su same uvele.
Amerika može a ta ista Evropu ukopva što dublje može
Samo Ameri mogu biti tako prljavi:od Lukoila kupuju benzin i dizel prerađen u Italiji,uvezen iz Rusije,te proizvode kao svoje daju na tržište u EU.PRLJAVO,PODMUKLO i SRAMNO.
Povezane vesti
ISPRED NOSA SAD I EU Uvoz vredan pet milijardi dolara: Ruska nafta i derivati pronašli neočekivanog kupca
TAJVAN je postao najveći svetski uvoznik ruskih naftnih derivata tokom prve polovine 2025. godine, navodi se u izveštaju Centra za istraživanje energije i čistog vazduha (CREA).
04. 10. 2025. u 21:11
AMERIKA OTKRILA: Evo zašto ne može da zameni Rusiju na tržištu gasa u Evropi
POSTOJEĆA infrastruktura u Evropi ne dozvoljava Sjedinjenim Američkim Državama da u potpunosti zamene Rusiju na tržištu gasa, izjavio je američki ministar unutrašnjih poslova Dag Bergam.
01. 11. 2025. u 22:29
UVELI SANAKCIJE A POVEĆALI UVOZ: EU povećala kupovinu ruskog tečnog prirodnog gasa za sedam odsto međugodišnje
EVROPSKA unija je iz Rusije uvezla u prvoj polovini ove godine tečni prirodni gas (LNG) u vrednosti od 4,5 milijardi evra i to je rast za sedam odsto u odnosu na prošlu godinu, objavjeno je u podacima Instituta za energetsku ekonomiju i finansijsku analizu (IEEFA).
30. 10. 2025. u 23:11
RUSKI NOVAC PODELIO EVROPLJANE: Suštinsko neslaganje među članicama EU oko korišćenja zaleđenih aktiva Moskve
Ruske pare podelile su Evropsku uniju.
25. 10. 2025. u 06:00
"HOĆE LI SE I PTICAMA SELICAMA ZABRANITI LET" Zaharova odgovara na suludu ideju Brisela
PORTPAROL ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova ironično je prokomentarisala poziv evropskog komesara za energetiku Dana Jorgensena da se trajno zabrani kupovina ruskih energenata.
05. 09. 2025. u 19:13
Najnovije iz rubrike
MNOGI JOŠ NISU OTKRILI OVO SKIJALIŠTE U SRBIJI: Bez gužvi, cene za svačiji džep, a imate osećaj kao da ste u najluksuznijem planinskom centr
PREKRIVENA snegom pet meseci u godini, Stara planina predstavlja idealno skijalište za sve koje vole da se sklone od gužvi i komercijalnog sadržaja.
16. 11. 2025. u 10:02
FOND PIO SE ZVANIČNO OGLASIO POVODOM ISPLATE U IZNOSU OD 283 EVRA: Evo ko ima pravo na ovaj novac i kako se isplaćuje
KOLIKO iznosi, kako se isplaćuje i na koliko se povećava?
16. 11. 2025. u 09:40
MESO JEFTINIJE OD JUNETINE A KORISTE GA U LUKSUZNIM RESTORANIMA: Otvara se prva farma kunića u Srbiji
FARMA koja će brojati 15.000 kunića za uzgoj i preradu nalazi se u Stejanovcima, kod Rume.
16. 11. 2025. u 09:17
KATANAC NA NIS DOK RUSI NE IZAĐU IZ VLASNIŠTVA! Ministarka Đedović o odluci kancelarije za sankcije SAD povodom "Naftne industrije Srbije"
NEMA više tajni. Amerikanci ne žele da vide Ruse u "Naftnoj industriji Srbije" čak ni u manjinskom vlasništvu! Ovo je juče otkrila ministar ka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović na vanrednoj konferenciji za medije i najavila teške odluke Vlade Srbije, koja će se vanredno sastati već danas, a prisustvovaće predsednik Srbije Aleksandar Vučić i direktori svih javnih preduzeća. Da li je ovo uvod u nacionalizaciju NIS Đedović Handanovićeva nije precizirala, već je samo poručila da su pred nama teške odluke.
16. 11. 2025. u 08:00
SRBIJA U FOKUSU SARADNJE: Bošnjak predstavio privredne potencijale u Kini
POTPREDSEDNIK Privredne komore Srbije Ivan Bošnjak predstavio je privredne potencijale Srbije na jednom od najvećih kineskih foruma u okviru projekta „Pojas i put“ koji je održan u kineskom gradu Čengduu.
15. 11. 2025. u 19:44
Komentari (5)