PORODICA OSUĐENA USLOVNO: Obrijali muslimanku zbog veze sa Srbinom
RODITELjI, stric i tetka mlade bosanske muslimanke, kojoj su obrijali glavu jer se viđala s mladim Srbinom hrišćaninom, osuđeni su danas u Francuskoj na godinu dana zatvora uslovno.
Depositphotos
Sud u gradiću na istoku Francuske odredio je i petogodišnju zabranu ulaska na francusku teritoriju roditeljima 17-godišnjakinje, prenosi portal Indeks.
Afera je izazvala burne reakcije u Francuskoj i u inostranstvu, jer je podsetila na sudbinu hiljade obrijanih Francuskinja nakon oslobođenja jer su bile u vezi s nemačkim vojnicima tokom okupacije.
Devojka i članovi porodice njenog dečka na sudu su rekli da je bila odvedena u sobu gde su je četiri odrasle osobe tukle, a stric obrijao.
Roditelji, stric i tetka priznali su "tek jedan ili dva šamara" i rekli da ju je obrijao otac kako bi je kaznio nakon što je četiri dana bila u begu s tri godine starijim mladićem.
"Roditelji su me tukli rukama i nogama", izjavila je mlada muslimanka i objasnila da su se "protivili braku i njihovoj vezi zbog religije".
Članovi njene porodice poriču tu verziju i tvrde da nisu pretukli devojku, a otac kaže da ju je "samo obrijao, a majka dva puta ošamarila".
Međutim, to objašnjenje, uz ozbiljan nalaz lekarskog pregleda - slomljena rebra i brojne hematome, zbog čega je devojka provela dve sedmice u bolnici, sudijama nije bilo dovoljno uverljivo.
Preporučujemo
"ODSEĆI ĆEMO TI GLAVU": 20 osoba uputilo jezive pretnje predsedniku lionske opštine
22. 10. 2020. u 17:56 >> 18:14
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)