KON UPOZORAVA: Situacija nesigurna, kreću respiratorne infekcije, u BEOGRADU već POVEĆAN broj pacijenata, MORAMO da se pridržavamo mera!
06. 09. 2020. u 08:50
Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je danas da se epidemiološka situacija u Srbiji stabilizovala na niskom nivou, ali da je u Beogradu u četvrtak i petak jasno uočeno ponovno povećanje broja pacijenata koji se javljaju u kovid ambulante.
Dosadan si više
Не шири се корона у превозу, није се никад ни ширила у превозу. У мају месецу, када су се маске знатно мање носиле, број дневно новооболелих је опадао, да би 1. јуна пао на 18 у целој Србији. Места ширења короне очигледно су друга. У сваком случају, Србија не спроводи систем карантина, као што то чине државе које су успешне у борби против карантина, као што су у данашње време Кина, Нови Зеланд, Вијетнам, и можда још понека држава. И кроз историју су државе које су примењивале доследно карантин успешно сузбијале заразу. На пример, Србија 1836. године у време Милоша Великог. Ово делује као најава да ће опет доћи до наглог скока новооболелих, па се сада унапред траже изговори који никако не стоје, и који противрече чињеницама. Истовремено се инсистира на непровереној догми о 1% преноса при општем маскирању. Без обзира на формално образовање, а Милош Велики је био формално необразован, нама су у овом тренутку потребни људи формата Милоша Великог. Људи у Кризном штаву јесу људи одређеног формата, али тај формат није формат Милоша Великог, тај формат није одговарајући за борбу против заразних болести.
@Bez Karantina Ne Valja - И Милош Велики и ови нови, дували би у исту фрулу да су се којим случајем срели......
Kakve su to pripreme koje su potrebne za vakcinaciju. Moguli da se obave u nasoj zemlji naprimer 2 nedelje Zlatibor ili Divcibare, ili mora Antalija, Dubai, ili tako neka skromna mesta...
Ovaj kao da nam život traje 300 godina pa je l te zatvorite se godinu dana šta vam fali.. A onda će oktobar pa vakcina cija.. Na šta izdržite do sledećeg leta.. Šta ima veze život traje 300 godina gde žurite..
Veliki potencijalni problem su firme sa velikim brojem zaposlenih na jugu Srbije,npr.Leoni,Jura,Aptiv.Nose se maske ali o distanci i dezinfikovanju ruka nemože ni da se sanja...apelujte na vlasnike za bolju i bezbedniju organizaciju rada.
Povezane vesti
KON PORUČIO: Jedna osoba može da zarazi 15 tokom pevanja, virus će sigurno ući u škole, tu nema zablude
EPIDEMIOLOG Predrag Kon kaže da je epidemiološka situacija u Srbiji još nesigurna, jer je virus prisutan i velika je osetljivost populacije.
03. 09. 2020. u 09:33
ZBOG OVIH SNIMAKA JE POBESNEO DR KON: Korona žurke posle kojih bi virus mogao ponovo da bukne (VIDEO)
VELIKA prašina se podigla u javnosti nakon što je epidemiolog dr Predrag Kon oštro osudio masovna okupljanja na proslavama u Smederevu i Vrnjačkoj Banji, za koje se kasnije utvrdilo da je na njima nastupala pevačica Teodora Džehverović. Nakon svega su se pojavili i snimci koji pokazuju zbog čega je član Kriznog štaba toliko pobesneo.
31. 08. 2020. u 11:38
KON MOLI DA SPREČIMO PUNJENJE KOVID BOLNICA : Molba za razumevanje posebno mladih ljudi, možemo mi to
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Predrag Kon upozorio je da je u Srbiji stanje daleko od povoljne epidemiološke situacije i na svom "Fejsbuk" profilu dodao da bi moglo doći do povećane aktivnosti virusa zbog povratka putnika iz inostranstva i polaska u škole.
30. 08. 2020. u 11:24
SAMOIZOLACIJA NAJLOGIČNIJE REŠENJE ZA POVRATNIKE: Evo čega će morati da se pridržavaju Srbi koji se vraćaju sa odmora iz inostranstva
Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je da će Krizni štab danas ponovo raspravljati o mogućnosti uvođenja samoizolacije za one koji dolaze sa odmora iz inostranstva u Srbiju.
28. 08. 2020. u 09:59
Najnovije iz rubrike
OD 1. JANUARA BEZ GLASNE MUZIKE U KOLIMA: Sitni prekršaji koštaće do 50.000, a ukida se i rok od 8 dana
NEMA više kazni od 5.000, niti roka od 8 dana, od 2026. i sitni saobraćajni prekršaji koštaće do 50.000 dinara.
20. 12. 2025. u 15:29
NIKO OVO NIJE OČEKIVAO: Meteorolog Todorović otkrio kakva nas zima čeka
METEOROLOG Nedeljko Todorović izjavio je danas da nas sledećeg vikenda očekuju manje količine snežnih padavina, ali bez dužeg zadržavanja i da je pred nama zima koja neće biti mnogo hladna.
20. 12. 2025. u 12:09
TUŽNE VESTI IZ RTS-A Preminuo dugogodišnji voditelj: "Pamtićemo ga kao dobrog kolegu i profesionalca"
PREMINUO nekadašnji novinar RTS-a Dušan Petričić.
20. 12. 2025. u 10:56
HOROR ISPRED GRADSKE KUĆE U NOVOM SADU: Muškarac polio novogodišnju dekoraciju zapaljivom materijom, pa izazvao požar (VIDEO)
ISPRED Gradske kuće u Novom Sadu, oko četiri sata ujutru, nepoznati muškarac zapalio je novogodišnju dekoraciju.
20. 12. 2025. u 10:56
OVO NIKAKO NE RADITE DRUGOG DANA SVETOG NIKOLE: Običaji koje mnogi vernici ne znaju
SVETI Nikola ili Nikoljdan je slava koju slavi veliki broj vernika u Srbiji. Često možemo čuti da je to dan kada ili slavite ili idete na slavu, pa ne čudi što se za ovaj dan vezuju brojni običaji.
20. 12. 2025. u 08:41
Komentari (6)