POČETAK ŠKOLSKE GODINE POMEREN ZA 10 DANA? Dr Kon objasnio koja deca bi mogla da krenu kasnije u školu
27. 08. 2020. u 09:29
ZBOG epidemiološkog rizika koji postoji kod ljudi koji se ovih dana vraćaju sa odmora iz raznih zemalja, moguće je da ćemo preporučiti da deca koja su bila izvan Srbije sa zakašnjenjem od 10 dana krenu u školu, najavio je za "Politiku" dr Predrag Kon, epidemiolog i član Kriznog štaba za suzbijanje kovida 19.
Povezane vesti
NEMA OPUŠTANJA! Dr Kon o polasku u školu i jednoj novoj meri - Svi koji se vraćaju iz inostranstva moraće da prođu kroz ovo
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Vlade Republike Srbije za zaštitu od zarazne bolesti kovid19 Predrag Kon rekao je za "Pink" kako je u Srbiji i dalje aktuelna nesigurna epidemiološka situacija.
23. 08. 2020. u 11:30
NOĆNI KLUBOVI OSTAJU ZATVORENI Kon objasnio zašto mogu da rade pozorišta i bioskopi, ali ne i diskoteke
EPIDEMIOLOG Predrag Kon izjavio je danas da noćni klubovi ne mogu da rade, navodeći da je i dalje na snazi mera zabrane javnog okupljanja više od deset ljudi.
21. 08. 2020. u 16:08
DR KON ODGOVORIO NA PITANJE KOJE SVE INTERESUJE: Da li će sada biti popuštanja mera?
EPIDEMIOLOŠKA situacija u Srbiji je i dalje nesigurna, juče je broj zaraženih korona virusom bio 161, i ovo ni u kom slučaju nije vreme za naglo opuštnje mera, rekao je epidemiolog Predrag Kon.
21. 08. 2020. u 11:10
KON OBJASNIO KAKO ĆE IZGLEDATI NASTAVA: Koliko maski deci treba u školi, da li će se nastaviti pad broja zaraženih
SVAKA osnovna škola imaće nadzor koji će pratiti epidemiološku situaciju korona virusa, što do sada nije bio slučaj. Da se niko ne iznenadi, očekuje se pojava virusa i u školama, ali će to biti lakši slučajevi, i deca bi se uglavnom lečila kod kuće, kaže u razgovoru za Telegraf epidemiolog Predrag Kon, član Kriznog štaba za borbu protiv KOVID-a 19.
19. 08. 2020. u 21:00
DOKTOR KON OBJASNIO: Evo šta se mora dogoditi da bi se krenulo sa ublažavanjem mera - još uvek smo daleko!
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je da je rano govoriti o ublažavanju mera uvedenih u borbi protiv korona virusa.
19. 08. 2020. u 08:48
Najnovije iz rubrike
SRBIJA NA UDARU TOPLOTNOG TALASA: Hitno se oglasio RHMZ, izdato važno upozorenje i za Beograd
NASTAVLjA se toplotni talas, koji će trajati tokom vikenda i početkom sledeće sedmice, navodi se u upozorenju za područje Srbije na veoma visoku temperaturu koje je objavio Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
27. 06. 2026. u 07:37
DANAS JE SVETI PROROK JELISEJ: Veruje se da žene trebaju jednu stvar posebno da urade
Srpska pravoslavna crkva danas proslavlja Jelisijevdan. Sveti Jelisej bio je starozavetni prorok koji je živeo u devetom veku pre nove ere.
27. 06. 2026. u 07:10
TENKOVI, AVIONI, RAKETE, DRONOVI - PASULJANSKE LIVADE SE TRESU: Srpska vojska na bojevom gađanju (FOTO/VIDEO)
NA POLIGONU „Pasuljanske livade“ u toku je intenzivna obuka i realizacija gađanja iz savremenih sredstava Vojske Srbije koja su u prethodnom periodu nabavljena ili modernizovana i već se nalaze u operativnoj upotrebi ili u završnim fazama uvođenja u naoružanje.
27. 06. 2026. u 06:30
Topao doček u Šapcu
POZDRAVLjAJUĆI danas penzionere Šapca, direktor Republičkog fonda PIO je istakao da je jako dirnut energijom i toplinom kojima je dočekan, i da mu je veliko zadovoljstvo što i u ovom gradu može da razgovara sa penzionerima, da se i tu pokaže na delu timski rad Vlade Republike Srbije, Fonda PIO, lokalne samouprave i najvećeg udruženja penzionera.
26. 06. 2026. u 21:21
STRATEŠKO PARTNERSTVO ALTA BANKE, Air Serbia i Visa: Kartica sa dodatnim benefitima za klijente
ALTA banka, nacionalna avio-kompanija Air Serbia i Visa ozvaničile su danas strateško partnerstvo potpisivanjem Pisma o namerama (Letter of Intentions).
26. 06. 2026. u 15:55
Odlazi
27.08.2020. 09:57
Hajde da se ne igramo vrtića, škole, države... Tužno.
Dejan K
27.08.2020. 10:51
@Odlazi - A sto se igramo drzave i svega ostalog navedeno? Iako su svesni da su Crna Gora i Hrvatska zariste korone veliki broj nasih gradjana odlucio je da se odmori i uradi nesto dobro za sebe. Buduci da su otisli gore navedene drzave postoji povecan rizik da budu inficirani. Da li je njih briga? Nije. Vazno je da se oni posuncaju i nauzivaju. Da li bi ste vi prihvatili odgovornost za prvo zarazeno odeljenje u osnovnoj skoli a da je izvor povratnik iz inostranstva?
Zoran
27.08.2020. 10:16
"ZBOG epidemiološkog rizika koji postoji kod ljudi koji se ovih dana vraćaju sa odmora iz raznih zemalja" - Sa kojih odmora se vracaju, odakle? :)
Knego
27.08.2020. 10:25
Onda svim đacima odložiti početak škole za dve nedelje.
Moje misljenje
27.08.2020. 19:50
@Knego - Ne vidim zasto bi deca savesnih roditelja trebala da kasne sa polaskom u skolu. Gospoda koja nije mogla da se odrekne preplanulog tena, morace da svojoj deci organizuju zabavu i narednih desetak dana. Nemaju apsolutno nikakvo pravo da svojim neodgovornim ponasanjem ugrozavaju moju porodicu. Mnogo je vise savesnih ljudi koji sve vreme pokazuju razumnu meru opreza i ne smete dozvoliti da ih sad ugroze ovi sto bez mora bas nisu mogli. Ako nisu mogli preziveti leto bez mora, mogli su ranije na more. A da se vracaju u zadnjem trenutku i pravo u skolu sa mojim detetom, nece moci. Tuzicu skolu a nadam se i veliki broj nas.
zorpop
27.08.2020. 10:30
Ако Кон прича, онда је то прича, али ако говори онда је то озбиљно. Ако озбиљно говори онда треба да каже да за све ученике школска 2020/2021 година треба да почне десетог уместо првог септембра.
Lola
27.08.2020. 10:56
Nisu obezbedjene maske za zaposlene u skolama. Nastava ce se svakako odloziti. Ne zele da kazu pravi razlog, a to je da lokalne samouprave nemaju novca da kupe potrebna dezinfekciona sredstva i zastitnu opremu.
Goxy bgd
27.08.2020. 13:05
Bravo,...nešto realno,objektivno, ko zna šta će naši moreljupci pokupiti u hr,cg I ostalim zemljama u regionu
Ivana
27.08.2020. 20:55
Ukoliko dete koje ima alegijsku reakciju na mnogo toga i kija kako da prati nastavu?Jos jedna stvar.Obavesteni smo ako dete kine ili se zakaslje ide u izolaciju i zove se covid ambulanta,po ovome kako se pise i prica nebi smeli ni vodom da se zagrcnes niti da kines slucajno jer sledi odma izolacija!