VIŠE desetina okupljenih Crnogoraca i Srba održalo je danas protestnu šetnju u Gračanici, zahtevajući oslobađanje Rista Jovanovića, koga je policija privela za Vidovdan, a Osnovni sud Prištini mu odredio meru pritvora do 30 dana.
Povezane vesti
"NISAM JA CRNOGORAC!" Snimak iz sudnice u Prištini, Risto Jovanović se okrenuo i ponosno Albancima objasnio ko je! (VIDEO)
RISTO Jovanović iz Podgorice kojeg je juče uhapsila lažna banditska kosovska policija na Gazimestanu danas je saslušan u Prištini.
30. 06. 2021. u 20:50
PRETI MU PET GODINA ZATVORA: Šokantna optužnica i moguća kazna Podgoričaninu koji je na Gazimestanu stao uz maltretiranu monahinju (VIDEO)
PODGORIČANIN Risto Jovanović, koga je Kosovska policija uhapsila na Vidovdan, 28. juna, na Gazimestanu, jer je branio monahinju SPC, optužen je za krivično delo "Izazivanje nacionalne i verske mržnje i netrpeljivosti" i preti mu kazna zatvora do pet godina!
30. 06. 2021. u 17:50
ODREĐEN PRITVOR ZA RISTA JOVANOVIĆA: Na osnovu lažnih optužbi mladić koji je uhapšen na Gazimestanu ostaće 30 dana iza rešetaka
OSNOVNI sud u Prištini kojim je predsedavala Vjora Pacoli odredilo je pritvor do 30 dana za Rista Jovanovića, mladića iz Podgorice koji je uhapšen na Gazimestanu za Vidovdan.
30. 06. 2021. u 15:40
POČELO SUĐENJE RISTU JOVANOVIĆU: Sramna optužba protiv mladića koji je branio monahinju na Gazimestanu
PRED Osnovnim sudom u Prištini počelo je suđenje crnogorskom državljaninu Ristu Jovanoviću, koga je policija tzv. Kosova privela u ponedeljak, 28. juna, na Vidovdan na Gazimestanu.
30. 06. 2021. u 11:31
OGLASILI SE CRNOGORCI SA KOSMETA: Traže hitno oslobođenje Rista Jovanovića i pozivaju Vladu i Kivokapića da reaguju
CRNOGORSKA liberalna stranka i Udruženje Crnogoraca "Matica" najoštrije osuđuje, kako navode u zajedničkom saopštenju, jučerašnji čin divljačkog hapšenja crnogorskog državljanina Rista Jovanovića na Gazimestanu na proslavi Vidovdana.
29. 06. 2021. u 15:27
Najnovije iz rubrike
SNEG ĆE PRVO POČETI DA PADA U OVOM DELU SRBIJE: Detaljna vremenska prognoza do Nove godine i za novogodišnju noć
I U NASTAVKU dana u Srbiji će biti sunčano i ugodno vreme. Maksimalna temperatura biće do 12, u Beogradu do 10 stepeni.
23. 12. 2025. u 14:21
NAŠ STRAHINJA SA SVETSKIM LIDERIMA: Priznanje Ujedinjenih nacija za studenta iz Beograda
NAJBOLjI mladi diplomata na svetu Strahinja Trivković (19) iz Beograda, u finišu ove 2025. našao se na mestu gde se donose i oblikuju globalne odluke - u sedištu Ujedinjenih nacija u Ženevi, kao jedini predstavnik Srbije na dva prestižna međunarodna samita povodom Svetskog dana ljudskih prava.
23. 12. 2025. u 13:28
PENZIONERI ĆE POČETKOM JANUARA DOBITI NAJVEĆE PENZIJE U ISTORIJI Vučić: Uveren sam da će naši najstariji sugrađani biti zadovoljni
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će početkom januara stići najveće penzije u istoriji.
23. 12. 2025. u 12:22 >> 12:29
SJAJNA VEST ZA PENZIONERE: Stiže novac za ovu grupu građana
VLADA Srbije usvojila je novu uredbu kojom se uređuju uslovi, visina i dinamika isplate dodatnog novčanog iznosa uz penziju.
23. 12. 2025. u 10:01
KAKO SU SELJACI UBILI FRANCETIĆA: Pavelićev čovek od poverenja, kriv za smrt 6.000 Srba - avion mu prinudno sleteo, meštani ga prepoznali
FRANCETIĆ je umro 27. decembra 1942. godine.
23. 12. 2025. u 09:33
Komentari (0)