DONACIJA TURSKE: Ministarstvo odbrane Crne Gore dobilo na poklon 30 pušaka
VOJSKA Crne Gore dobila je na poklon od Republike Turske 30 automatskih pušaka, vrednih oko 38.500 evra.
Foto: M. S.
Ovo je saopšteno iz Ministarstva odbrane Crne Gore, uz napomenu da su vršilac dužnosti generalnog direktora Direktorata za logistiku potpukovnik mr Veljko Mališić i vojni ataše Republike Turske u Crnoj Gori pukovnik Muhamed Kablaj, na sastanku povodom primopredaje ocenili da je donacija pokazatelj uspešne saradnje dvije zemlje, naglasivši da će se ona nastaviti.
Foto: M. S.
- Predmet donacije su puške MPT-55 i MPT-76, koje imaju identična konstruktivna rešenja, ali koriste različite NATO kalibre, 5,56x45mm i 7,62x51mm. Reč je o pouzdanom oružju, dizajniranom tako da nesmetano funkcioniše u ekstremno toplim i hladnim uslovima. Opremljeno je „pikatini“ šinama koje omogućavaju montiranje dodatne opreme, poput optičkih nišana, laserskih obeleživača cilja i slično, saopštilo je Ministarstvo odbrane Crne Gore.
Foto: M. S.
Preporučujemo
UHAPŠEN BIVŠI CRNOGORSKI MINISTAR: Milutin Simović uhapšen jutros u Nikšiću
22. 12. 2025. u 09:50
ŽIČARA JE TREBALO DA BUDE ZAMENjENA: Pre 15 godina lavina odnela jedan stub
21. 12. 2025. u 21:56
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)