POSLANIK ĐUROVIĆ O CRONOGORSKOM DRŽAVNOM APARATU: Potrebno nam je hitno čišćenje institucija od kriminalnih struktura

- DRŽAVNI aparat mora doživeti velike i korenite promene, kako bi postao funkcionalan.

ПОСЛАНИК ЂУРОВИЋ О ЦРОНОГОРСКОМ ДРЖАВНОМ АПАРАТУ: Потребно нам је хитно чишћење институција од криминалних структура

Foto: B. D.

Jedino tako bi dao rezultat koji se nakon pet meseci od promene vlasti u Crnoj Gori sa nestrpljenjem iščekuje, naveo je poslanik Dejan Đurović.

On je mišljenja da se “hitno mora pristupiti čišćenju institucija, pre svega MUP-a i Uprave policije, od kriminalnih struktura i bahatih pojedinaca koji su u prethodnim godinama brutalno ktršili ovlašćenja i zloupotrebljavali položaj zarad raznih interesnih krugova”.

- Sistem koji je za trideset godina na vlasti izjedao i uništavao Crnu Goru sporo se demontira. Građani nestrpljivo očekuju brže reforme. Sitne promene nisu dovoljne. Potrebni su dubinski rezovi u sistemu kako bi se pre svega zaustavio proces urušavanja, a potom  počelo ozdravljenje državnog aparata. Potrebna je odlučnost pre svega. Poneka kadrovska promena nedovoljna je u obračunu sa rasulom koje je DPS vlast ostavila za sobom. Nužne promene koje građani očekuju dolaze sporo. Još nema neophodne i očekivane demontaže pogubnog sistema, iako su građani one koji su bili vinovnici ovakve politike na prošlim izborima najzad ostavili u prošlosti - naveo je Đurović.

On je dodao da „Ono što je do sada urađeno u najmanju ruku nije dovoljno“.

- Promene moraju početi svugde, u svakom ministarstvu,u svakoj upravi, u svakom segmentu državne uprave, kod svakog službenika i pojedinca. Cilj nam mora biti zajednički: pravednije i bolje institucije koje će uspostaviti funkcionalan sistem. Ne sme se više čekati, već potezi moraju biti konkretni i odlučni. Hitno se mora pristupiti čišćenju institucija, pre svega MUP-a i Uprave policije, od kriminalnih struktura i  bahatih pojedinaca koji su u prethodnim godinama brutalno kršili ovlašćenja i zloupotrebljavali položaj zarad raznih interesnih krugova. A nakon toga mora da sledi efikasan, odlučan i precizan rad tužilaštva i sudstva. Paralelno s tim mora da sledi odlučan, profesionalan i efikasan rad tužilaštva i sudstva. Samo profesionalna policija i nezavisno sudstvo mogu i moraju da se obračunaju sa kriminalom i korupcijom koji već decenijama nagrizaju Crnu Goru. Ovakav državni aparat mora doživeti velike i korenite promene, kako bi postao funkcionalan i jedino tako bi dao rezultat koji se nakon pet meseci od promene vlasti sa nestrpljenjem isčekuje - istakao je Đurović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine