OSUMNJIČEN DA JE RANIO ČLANA DPS I POLICAJCA: Traje potraga za Baraninom nakon jutrošnje pucnjave

POLICIJA traga za Baraninom Branislavom Đukićem (36). zbog sumnje da je u nedelju ujutro u naselju Pečurice ranio odbornika Boža Jankovića, predsednika mladih DPS-a Bar i policajca Aleksandra Đurđića. Janković i Đurđić nisu životno ugroženi.

ОСУМЊИЧЕН ДА ЈЕ РАНИО ЧЛАНА ДПС И ПОЛИЦАЈЦА: Траје потрага за Баранином након јутрошње пуцњаве

Ilustracija policija Foto AP

Prema saznanjima Novosti,  Janković  je pogođen  jednim hicem iz vatrenog oružja i zadobio je prostrelnu ranu u butinu.  

-Hirurški je zbrinut i hospitalizovan.  Nije životno ugrožen, kazao je director Opšte bolnice Bar dr Dragoslav Tomanović.

Policajcu je  metak  okrznuo desno stopalo. Medicinski je zbrinut u Opštoj bolnici Bar. On nije hospitalizovan.

Janković  i Đurđić su ranjeni u nedelju ujutro  oko  3:15  ispred  ugostiteljskog objekta “Makina Vučinić” u Pečuricama. Prema saznanjima Novosti, Đurđić nije bio na službenoj dužnosti kada je povređen.

Kako je došlo do upotrebe vatrenog oružja, ko je bio meta napada,  nekoliko sati nakon dvostrukog ranjavanja, u javnosti su dve verzije. 

Nezvanično iz Uprave policije, navode   da je događaju prethodila svađa vlasnika lokala sa izvršiocem B. Đ. koji je napustio ugostiteljski objekat, pa se nedugo zatim  vratio u lokal, naoružan.Navodno on je   počeo nasumično da puca u pravcu lokala, a zatim i u unutrašnjost gde su se nalazili vlasnik lokala i osoblje.

Lokal ispred kog su ranjeni Janković i Đurđić/Foto: Facebook

Janković i Đurđić bili su gosti u “Makini Vučinić”.  Za Đurđića se navodi i da je radio na obezbeđivanju ovog ugostiteljskog objekta.

Novosti nezvanično saznaju da je Janković ranjen dok je prilazio  vozilu kojim je nameravao da se odveze iz Pečurica. Prema jednoj verziji u njega je pucano iz drugog  automobila  u pokretu.

Ranjavanje Jankovića, prema izvorima Novosti, nema političku pozadinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

ZLATNA BAJKA O HUMANOSTI: Fondacije  Mozzart , NORBS Plus i Nebojša Milovanović zajedno za Tiršovu