MILATOVIĆ ĆE DA POMILUJE VESNU BRATIĆ? Iz Kabineta predsednika Crne Gore poslali hitan zahtev Ministarstvu pravde
KABINET predsednika Crne Gore Jakov Milatovića je saopštio „da je, povodom obraćanja Slavice Bratić, koja je zatražila od predsednika oslobođenje od krivičnog gonjenja njene sestre, predsednik zahtevao od Ministarstva pravde hitno postupanje u skladu sa zakonom“.
Foto: Printskrin Jutjub/ Univerzitet Crne Gore
- Napominjemo da, u konkretnom slučaju, zakonska procedura za pomilovanje jasno predviđa da postupak po službenoj dužnosti pokreće i vodi Ministarstvo pravde, koje prikuplja sve relevantne podatke od drugih državnih organa, sagledava i ocenjuje navode iz molbe, te sačinjava obrazloženi predlog za pomilovanje koji predsedniku Crne Gore predstavlja neophodni preduslov za odlučivanje - navodi se u saopštenju.
Podsećaju da član 17 stav 1 Zakona o pomilovanju propisuje da ministar pravde pokreće postupak, dok stav 2 istog člana i odredbe članova 11 stav 1, 12 i 13 preciziraju način prikupljanja podataka, razmatranja molbe i izrade obrazloženog predloga.
- Imajući u vidu gore navedeno i hitnost postupka, zahtevamo da Ministarstvo pravde bez odlaganja prikupi sve potrebne podatke, temeljno sagleda molbu i dostavi obrazloženi predlog, kako bi predsednik mogao izvršiti svoju ustavnu i zakonsku funkciju odlučivanja - poručili su.
(portalanalitika.me)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PREMAŠILI ISTORIJSKI MAKSIMUM: Naučnici zabrinuti nivoima mora u Baru i Kotoru
18. 02. 2026. u 17:32
CRKVA UZ VESNU BRATIĆ: Gaženjem njenog dostojanstva pogaženi su zakon i pravičnost
18. 02. 2026. u 18:28
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (0)