ZA ZDRAV DEČIJI OSMEH: Više od milion evra ulaganje u nove školske stomatološke ambulante
Projekat otvaranja školskih stomatoloških ambulanti kojim će se unaprediti prevencija i oralno zdravlje dece realizuju u saradnji ministarstva zdravlja i javnih radova. Raspisan je tender za nabavku opreme vredan 1,12 miliona evra.
Foto: RT HN
Inicijativa za obnovu i opremanje školskih stomatoloških ambulanti važan je korak ka vraćanju sistemske preventive u školama.Predviđena je nabavka savremene opreme za školske ordinacije, u skladu sa najvišim zdravstvenim standardima, što će omogućiti bolju dostupnost usluga i rano otkrivanje problema u oblasti oralnog zdravlja kod dece, navodeno je u saopštenju ministarstva.
Projekat potvrđuje posvećenost Ministarstva zdravlja očuvanju zdravlja najmlađih i razvoju zdravstvene infrastrukture, kao jednog od ključnih prioriteta javnog zdravlja. Rano otkrivanje zubnih oboljenja ne samo što poboljšava zdravlje dece, već smanjuje buduće troškove lečenja i jača svest o značaju redovne stomatološke nege. Ovakvi projekti pokazuju da se ulaganje u prevenciju najviše isplati – jer zdrava deca znače i zdravu zajednicu.
Preporučujemo
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)