TURČIN SE VRATIO KUĆI: Iz Crne Gore izručili Ankari izručili Čamgoza

ČETRDESETEDNOGODIŠNjI turski državljanin Binali Čamgoz izručen je danas kasno popodne Ankari, odlukom ministra pravde Bojana Božovića i pravosudnih organa Crne Gore. 

ТУРЧИН СЕ ВРАТИО КУЋИ: Из Црне Горе изручили Анкари изручили Чамгоза

Privatna Arhiva

Bivši ministar pravde Andrej Milović, odbijao je izručenje Čamgozua Turskoj, tvrdeći da bi time bila prekršena Evropska konvencija o ljudskim pravima. Odluku je pravda lošim zdravstvenim stanjem Čamgoza i njegovom etničkom pripadnošču što je –Kurd.

Ministar pravde Bojan Božovića kazao je na vanrednoj pres konferenciji da je ukinuto rešenje ministra pravde od 22.januara 2024.godine i doneseno rešenje kojim se dozvoljava izručenje Turskoj Binali Čamgoza. On je naveo da je Veće za nacionalnu bezbednost u sredu zaključilo da je Čamgoz pretnja ba unutrašnju bezbednost Crne Gore.

- Niko od prisutnih se nije protivio zaključkom Veća za bezbednost. Ova odluka je konačna, kazao je Božvić, dodajući da je Evropski sud za ljudska prava konstatovao da postoje nesmetani uslovi u turskim zatvorima za lica sa invaliditetom.

Božović je rekao da je prilikom donošenja odluke sagledao i pismo koje je dostavila Turska u vezi Čamgoza. Ankara je izručenje Čamgoza tražila nakon njegovog hapšenja u Crnoj Gori u julu 2022.godine, koji je do kraja prošle godine bio u pritivoru, nakon čega je prebačen u Prebivalište za strance.

Rukovodilac sektora za borbu protiv kriminala u Upravi policije Lazar Šćepanović kazao je da su službenici sektora za borbu protiv kriminala uz pojačane mere bezbednosti izvršili efikasnu ekstradiciju Binalija Čamgoza.

- Ovo lice uhapšeno je prvi put 6.jula 2022. godine u Podgorici, i posedovalo je tada falsifikovna dokumenta, podsetio je Šćepanović, navodeći da je Čamgoz tokom ekstradicionog pritvora tražio azil. Istakao je da je „Čamgoz bio uspostavio veze sa kriminalnim grupama u Crnoj Gori“.

- Crna Gora će biti bezbedna i neće biti utočište kriminalnim grupama, kazao je Šćepanović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ĐOKOVIĆ JE GOAT, SINER JE FAVORIT NA TRAVI! Bjern Borg pred početak Vimbldona