SKORO STOTINU INVESTITORA ČEKA DOZVOLU: Za solarne elektrane veliko interesovanje, ali mreža ograničena
U CRNOJ Gori vlada ogormno interesovanje za gradnju malih solarnih elektrana na zemlji. Do danas je pušetna u rad samo jedna, ali još skoro stotinu investitora čeka dozvolu.

Solarni paneli, Foto Shutterstock
Ipak, mesta na distibutivnoj mreži neće biti za sve. Kako navode iz CEDIS-a, postojeća distributivna mreža obezbeđena i sagrađena da obezbedi napajanje krajnih korisnika, tj potoršača, a ne u delu novih izvora energije i novih proizvođača i nesrazmerno velikog interesovanja.
-Da bi se na distributivnu mrežu priključili svi treba prvo da ulože i do 15 miliona ecra u novu infrastrukturu, a postojeće stanje ostavlja još samo malo prostora za nove projekte. Slobodnog prostora na mrežu u delu priključenja novih elektrana imamo u delu Bokokotorskog zaliva, oko Budve, Bara i na Žabljaku - navode iz CEDIS-a.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)