NOVI ODBOR DIREKTORA INSTITUTA „IGALO“ – Otvaranje zdravstvene ustanove početkom februara
Skupština akcionara Instituta „Igalo“ imenovala je novi Odbor direktora, koji će u roku od sedam dana izabrati predsednika.

Foto:RT HN
U novom Odboru direktora, na predlog Vlade, sada je Pavle Obradović iz Herceg Novog, u ime IRF-a član je Predrag Dragojlović iz Beograda, a Fonda za zdravstveno osiguranje Goran Čabarkapa iz Herceg Novog. Interese najvećeg manjinskog akcionara u Odboru direktora zastupaće Savo Kalezić i Petar Rakčević.
Podsetićemo, na 11. vanrednoj sednici Skupštine akcionara, nakon što su Predrag Dragojlović a zatim i Marija Miličković podneli neopozive ostavke uoči izbora novog izvršnog direktora po raspisanom konkursu, razrešeni su dosadašnji članovi Batrić Kontić, Predrag Dragojlović, Marija Miličković, Žarko Rakčević i Savo Kalezić.
Konstitutivna sednica Odbora direktora na kojoj će biti izabran predsednik ovog tela trebalo bi da bude održana u roku od sedam dana.
Vlasničku strukturu Instituta Igalo sa 19,19 odsto akcijskog kapitala čini Vlad Crne Gore, Investiciono razvojni fond (IRF) ima 23, 65 odsto, Fond za zdravstveno osiguranje Crne Gore 10, 23 i Zavod za zapošljavanje 3, 41 odsto. Kompanija „Vile Olive“, Žarka Rakčevića ima oko 28 odsto akcijskog kapitala, a ostatak je u vlasništvu manjinskih akcionara.
Iz Instituta i podatak da će ukoliko završe sve pripremne radove, prve posetioce ove godine primiti 5. umesto kako je ranije planirano 12. Februara. Kod njih će biti realizoavn i deo programa Praznika mimoze.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)