"DAO JE GAS I VOZILOM SLETEO U MORAČU": Policija otkrila nove detalje tragedije u Podgorici
A.Đ. (36) i njegov šestogodišnji sin poginuli su juče u teškoj saobraćajnoj nesreći u Podgorici. Do nesreće je došlo oko 13 časova i 20 minuta, u blizini Krivog mosta, kada je "golf 4" kojim je upravljao A.Đ., iz zasad neutvrđenih razloga, sletio u nabujalu Moraču.
Foto: Printskrin Vijesti
– Iz neutvrđenih razloga došlo je do sletanja putničkog motornog vozila u Moraču, iz koje su izvučena tela smrtno stradalih A.Đ. (36) i K.Đ. (6) – saopšteno je nakon uviđaja iz Operativno-komunikacionog centra Uprave policije (OKC).
Odmah po prijemu informacije da je došlo do tragedije, na lice mesta stigle su ekipe policije, Hitne pomoći i Službe zaštite i spasavanja. U akciji izvlačenja tela nastradalih učestvovao je ronilački tim. Uz pomoć dizalice i koristeći sve raspoložive snage u ljudstvu, nešto kasnije iz reke je izvučeno i vozilo kojim su otac i sin sleteli u nabujalu i mutnu Moraču.
Jedan od očevidaca ispričao je da se automobil kretao iz pravca tržnog centra i da je odjednom počeo da se polako penje na trotoar, nakon čega je vozač dao gas i vozilo je sletelo u Moraču.
Istragom rukovodi Više državno tužilaštvo, a tužilac Snežana Šišević, nakon što je završila uviđaj, kazala je novinarima da je izdala naloge kako bi se utvrdilo šta je dovelo do tragedije.
Rukovodilac i portparol Višeg državnog tužilaštva u Podgorici Lepa Medenica kazala je da zasad nema indicija da je reč o saobraćajnoj nesreći.
– Zasad nema indicija da je reč o saobraćajnoj nesreći, a kako je uzrok sletanja vozila nepoznat, preduzimamo aktivnosti u cilju utvrđivanja svih okolnosti događaja – saopštila je Medenica.
(Dan)
BONUS VIDEO: POPLAVE PRETE I BIJELOM POLjU: Voda "opkolila" školu, poplavljene kuće
Preporučujemo
VOZILO SLETELO U MORAČU: Spasioci na terenu, u toku potraga za nestalom osobom (FOTO)
21. 11. 2023. u 09:22
POSLE DVA ODLAGANjA: Popis stanovništva u Crnoj Gori konačno počinje 3. decembra
01. 12. 2023. u 17:55
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)