DRAMA NA ULCINJSKOJ PLAŽI: Dete (4) oduvao vetar i odvukao na pučinu
NA ulcinjsoj Velikoj plaži danas je spašen četvorogodišnji dečak. Dete je bilo na dušeku i istočni vetar ga je odvukao na pučinu.
Foto: Uprava pomorske sigurnosti
Dežurni spasilac Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama, Edis Sijarić je primio informaciju da je sa plaže Noki Beach, na ulcinjskoj Velikoj plaži jak istočni vjetar odvukao na pučinu blizu Krša od Đerana četvorogodišnje dete, koje se nalazilo na gumenom dušeku. Plivači su pokušali da doplivaju do ugroženog deteta, ali morske jake struje im u tom trenutku nisu dozvoljavale, te se dušek udaljio od obale približno tri km ka Adi Bojani, naveo je načelnik službe traganja i spasavanja u Upravi pomorske sigurnosti i upravljanja lukama (UPSUL) Žarko Lukšić.
Prema rečima Lukšića, hitnom upotrebom specijalnog spailačkog skutera UPSUL, spasioc Sijarić je za samo nekoliko minuta došao do detata na dušeku i evakuisao uz asistenciju Enesa Skenderovića koji je krajnjim snagama uspio da dopliva.
Sama akcija spašavanja je trajala 15-tak minuta od prijema poziva za spašavanje.
- Opravdana je odluka UPSUL da rasopredi jedan specijalni skuter na Veliko Plaži. Do sada je 10-ak kupača spašeno utopljavanja, naveo je Lukšić.
Preporučujemo
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)