HOĆE LI RUŽNO VREME POKVARITI SEZONU U CRNOJ GORI? Meteorolog najavio povratak letnjih temperatura
CRNA Gora već nekoliko dana pod uticajem je i više nego lošeg vremena za ovo doba godine, uz svežije vreme i česte padavine.

Foto D. Milovanović
Kiša i pljuskovi sa grmljavinom prethodnih dana nisu zaobišli ni crnogorsko primorje, a u nekoliko navrata veoma obilni pljuskovi uslovljavali su i poplave duž primorja. Loše vreme ometalo je uživanje u moru, a osim kiše i svežeg vremena i talasi su bili vrlo visoki, uz jake morske stgruje.
Meteorolog Đorđe Đurić kaže da je maksimalna tempearatura juče bila svega koji stepen iznad 20°C, a na Žabljaku svega 10°C.
Na crnogorskom primorju već danas je dosta više sunca i toplije vreme, a potpuna stabilizacija vremena duž Jadrana očekuje se od sutra, tako da će do kraja sedmice biti sunčano i toplije.
Maksimalna temperatura do petka neće prelaziti 30°C, dok će tokom vikenda biti od 30 do 32°C.
Tokom sledeće sedmice očekuje se toplotni talas, a uz vedro vreme temperature duž obalnog područja biće od 33 do 37°C.
Temperatura mora u narednom periodu biće od 26 do 28°C.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: Zastrašujuće kretanje oblaka nad jugom Srbije

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)