PROTEST ZAPOSLENIH U DOMU ZDRAVLJA: Tu smo zbog pacijenata, a oni trpe zbog problema
Zaposleni u hercegnovskom Domu zdravlja protestvovali su danas ukazujući da „od dolaska novog vd direktora rade u strahu“. Mnogi se iz tog razloga nisu pojavili na protestu, objasnili su. Saopštili su i da su protiv nekih podnesene krivične prijave, da ministar zdravlja Dragoslav Šćekić mora da bude upoznat sa situacijom i podrži radnike.
Foto: V.V.
Medicinska sestra Tamara Đučić istakla je da su svi tu „zbog pacijenata“ a isti posao rade ko god da je direktor. Sada se međutim sestre rotiraju.
- Da li je to iz hira i zašto se upisujemo kad dolazimo, a ne upisujemo se kad izlazimo sa posla a radimo prekovremeno, tražila je objašnnjenje Đučić.
Prema njenim rečima u jednoj od odluka „ispisane su laži, zbog čega je pisala prigovor i tražila sastanak sa Đekićem, koji je to u više navrata odbio, čak je naredio sekretarici da ne primi prigovor“. Slučaj je, kaže zbog toga bila primorana da prijavi Centru bezbednosti. Nekoliko dana nakon toga dobila je aneks ugovora o radu i premeštena u ambulantu Bijela za stalno iako je vezana za dr Krivokapić sa kojom radi 15 godina.
-Trpe i pacijenti, najviše jer ne možemo da radimo punom snagom, istakla je Đučić.
Prema wenim rečima sporan je i papir sa odlukom da je zadužena za centralnu apoteku, što kako tvrdi nije tačno. Direktor, naglašava, prigovor na tu odluku nije hteo da overi i zbog toga se obratila Centru bezbednosti.
Vd direktor Doma zdravlja, Aleksa Đekić smatra da „politika i ovog puta upravlja ugledom jedne institucije kakva je Dom zdravlja“ a protestom je kaže itnenađen.
-Prema informacijama kojim raspolažem organizator protesta je Jovan Subotić zajedno sa predstavnicima Novske liste, koji su uporno telefonskim putem pritiskali zaposlene kao i deo glasača Demokrata. Oni su mene telefonskim putem obavestili da se neće pridružiti ovim protestima. Žao mi je lekara koji su izmanipulisani i dovedeni u situaciju da neko preko njih sakuplja političke poene, kaže Đekić.
Izneo je i podatak o platama zaposlenih. Prema wegovim rečima plata izabranog doktora, koji protestuje, za decembar iznosi 2.132,83 evra bez poticaja, sa poticajem 2.860 evra.
-Za isti mesec, plata radnika sa srednjom školom iznosi 1.026,40 evra. Ako je to za protest, onda ja ne treba da budem ovde, istakao je Đekić.
Ističe i da je svim radnicima kao i građanima omogućen razgovor a pritisaka nema.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)